Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 1/5/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 2442

OneDrive dla firm oraz SharePoint Online to dwa główne narzędzia w pakiecie Microsoft 365, które służą do przechowywania plików. Usługa OneDrive pozwala pracować z plikami indywidualnymi, które widoczne są tylko dla nas, z kolei SharePoint umożliwia tworzenie witryn zespołowych i pracę z plikami grupowymi z całym naszym zespołem.

Niekiedy jednak zachodzi potrzeba skopiowania lub przeniesienia plików pomiędzy jedną a drugą usługą. Na przykład, gdy pracowaliśmy w skupieniu nad ważnym dokumentem zapisanym w OneDrive i chcemy go przekazać całemu zespołowi. Bądź odwrotnie, gdy arkusz współtworzony z kolegami chcemy zduplikować do swojego dysku internetowego, aby przeprowadzić indywidualne analizy i symulacje. W takich sytuacjach w łatwy sposób możemy kopiować pojedyncze pliki, grupy plików, a także foldery pomiędzy obiema usługami. Poniżej prezentujemy, jak tego dokonać krok po kroku.

Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Jak skopiować lub przenieść plik z OneDrive do SharePoint?

 1. Po zalogowaniu się do usługi Microsoft 365, przejdź do własnego dysku OneDrive.
 2. Zaznacz pojedynczy plik, kilka plików lub folderów, które zamierzasz skopiować lub przenieść do jednej z witryn SharePoint.
 3. Kliknij obok nich trzy kropeczki i z menu wybierz opcję:
  • Przenieś do - aby wyciąć pliki z dysku OneDrive i wkleić je w witrynie SharePoint,
  • Kopiuj do - aby stworzyć kopię plików w SharePoint z równoczesnym zachowaniem ich oryginałów w indywidualnym dysku OneDrive.
 4. W nowym okienku po lewej stronie wybierz docelową witrynę SharePoint.
 5. Teraz wskaż docelową bibliotekę dokumentów i folder z witryny. Jeżeli jednak pliki mają zostać wklejone w głównym widoku biblioteki plików, kliknij u dołu przycisk Przenieś tutaj lub Kopiuj tutaj.

Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Uwaga! Jeżeli w oknie wyboru witryny SharePoint nie widzisz żadnych witryn, (mimo że jesteś ich członkiem), możliwe, że wcześniej nie korzystałeś z tych witryn. W takim przypadku musisz otworzyć daną witrynę z poziomu SharePoint lub grupy w Outlooku, a następnie otworzyć dowolny plik w niej zapisany. Po kilku minutach witryna ta powinna pojawić się w oknie kopiowania lub przenoszenia plików. Jeśli tak się nie stanie, odczekaj do godziny czasu.

Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Jak skopiować lub przenieść plik z SharePoint do OneDrive?

 1. Po zalogowaniu się do usługi Microsoft 365, przejdź do witryny SharePoint, w której znajdują się właściwe pliki.
 2. Zaznacz pojedynczy plik, kilka plików lub folderów, które zamierzasz skopiować lub przenieść do indywidualnego dysku OneDrive.
 3. Kliknij obok nich trzy kropeczki i z menu wybierz opcję:
  • Przenieś do - aby wyciąć pliki z witryny SharePoint i wkleić je w OneDrive,
  • Kopiuj do - aby stworzyć kopię plików w OneDrive z równoczesnym zachowaniem ich oryginałów w witrynie SharePoint.
 4. W nowym okienku u góry po lewej stronie kliknij pozycję Moje pliki.
 5. Teraz wskaż docelowy folder z Twojego dysku OneDrive. Jeżeli jednak pliki mają zostać wklejone w głównym widoku chmury OneDrive, kliknij u dołu przycisk Przenieś tutaj lub Kopiuj tutaj.

Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Jak automatycznie przenosić pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?

Poza opisaną powyżej ręczną możliwością przenoszenia i kopiowania plików pomiędzy dwoma usługami chmurowymi, istnieje także opcja automatycznej synchronizacji danych pomiędzy dyskami internetowymi w OneDrive oraz SharePoint. Służy do tego narzędzie Power Automate, które pozwala skonfigurować automatyczny przepływ pracy, odpowiedzialny za przenoszenie plików. Jak tego dokonać, opisujemy w poradzie Kopiowanie plików między OneDrive a SharePoint.

Jak skopiować pliki pomiędzy OneDrive a SharePoint?