Excel - jak zrobić Enter w komórce?

Excel - jak zrobić Enter w komórce?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/21/2019, 12:00 PM

Liczba odsłon: 103295

Chyba każdy, kto pracował kiedyś w Excelu, spotkał się z problemem zbyt długich nazw komórek. Wtedy zwykle myślimy o poszerzeniu komórki w poziomie, jednak szybko może okazać się, że trudno nam zmieścić wszystko na jednym ekranie. Rozciągnięcie komórki w pionie również okazuje się bezskuteczne. Niestety, Excel nie zmienia dynamicznie rozmiaru komórek, dopasowując je do zawartości. Możemy jednak skorzystać z prostego tricku, by wstawić dodatkowy wiersz w tej samej komórce, czyli zrobić Enter.

Jak zrobić Enter w komórce Excela?

Zaczynamy jak zwykle, czyli wprowadzamy tekst do komórki. Okazuje się, że jest on zbyt długi i nie zmieści się w jej domyślnej szerokości. Zamiast jednak poszerzać komórkę, dodajemy do niej następną linię.

Jak zrobić Enter w komórce

W tym celu po napisaniu pierwszej linijki robimy na klawiaturze skrót Alt + Enter. Kursor przeskoczy do następnego wiersza, w którym piszemy dalszą część tekstu.

Jak zrobić Enter w komórce

Po napisaniu wszystkiego naciskamy Enter. Jak widzimy, cały wiersz poszerzył się o jedną linijkę, a tekst ma formę dwóch linijek. Samą zmianą szerokości i wysokości wiersza/kolumny takiego efektu nie można uzyskać!

Jak zrobić Enter w komórce

Jak zdobyć aplikację Excel?

Program Excel jest częścią pakietów Office i Microsoft 365 dostępnych w Sklepie CentrumXP:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia