Excel - jak zrobić Enter w komórce?

Excel - jak zrobić Enter w komórce?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/21/2019, 12:00 PM

Liczba odsłon: 107326

Chyba każdy, kto pracował kiedyś w Excelu, spotkał się z problemem zbyt długich nazw komórek. Wtedy zwykle myślimy o poszerzeniu komórki w poziomie, jednak szybko może okazać się, że trudno nam zmieścić wszystko na jednym ekranie. Rozciągnięcie komórki w pionie również okazuje się bezskuteczne. Niestety, Excel nie zmienia dynamicznie rozmiaru komórek, dopasowując je do zawartości. Możemy jednak skorzystać z prostego tricku, by wstawić dodatkowy wiersz w tej samej komórce, czyli zrobić Enter.

Jak zrobić Enter w komórce Excela?

Zaczynamy jak zwykle, czyli wprowadzamy tekst do komórki. Okazuje się, że jest on zbyt długi i nie zmieści się w jej domyślnej szerokości. Zamiast jednak poszerzać komórkę, dodajemy do niej następną linię.

Jak zrobić Enter w komórce

W tym celu po napisaniu pierwszej linijki robimy na klawiaturze skrót Alt + Enter. Kursor przeskoczy do następnego wiersza, w którym piszemy dalszą część tekstu.

Jak zrobić Enter w komórce

Po napisaniu wszystkiego naciskamy Enter. Jak widzimy, cały wiersz poszerzył się o jedną linijkę, a tekst ma formę dwóch linijek. Samą zmianą szerokości i wysokości wiersza/kolumny takiego efektu nie można uzyskać!

Jak zrobić Enter w komórce

Jak zdobyć aplikację Excel?

Program Excel jest częścią pakietów Office i Microsoft 365 dostępnych w Sklepie CentrumXP:

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://sklep.centrumxp.pl/oprogramowanie/uslugi-online-microsoft/microsoft-365/microsoft-365-business/?utm_source=cxp&utm_medium=article&utm_campaign=Excel---jak-zrobic-Enter-w-komorce

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia