Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z października 2022

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z października 2022

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/1/2022, 10:00 AM

Liczba odsłon: 2279

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z października 2022 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Teams, Outlook, OneNote i Word, a także do całego pakietu Office.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie Excel

 • Dodawanie danych do tabeli z obrazu: Ręczne przepisywanie danych do tabel może być wolne i frustrujące. Znacznie łatwiej jest skorzystać z narzędzi OCR, zwłaszcza takich, które rozumieją formatowanie. Z pomocą przychodzi nowa funkcja Excela "Dane z obrazu" ("Data from Picture"). Wystarczy udać się na zakładkę Dane i wybrać Z obrazu, a następnie wskazać źródło. Przed wstawieniem danych do arkusza możesz je przejrzeć i ewentualnie poprawić.
 • Dane z obrazu w Excelu

 • Integracja tablicy dynamicznej z wykresami: Funkcja ta umożliwia użytkownikom łączenie wykresów z dynamicznymi formułami tablicowymi, które mogą generować wyniki o zmiennej długości. Wykres automatycznie zaktualizuje się w celu przechwycenia wszystkich danych, gdy tablica zostanie ponownie przeliczona, zamiast na sztywno odwoływać się do określonej liczby punktów danych.

Nowości w programie Teams

 • Aplikacje platformy Teams w połączeniach VOIP jeden na jeden: Wszystkie znane funkcje aplikacji do obsługi spotkań — karty, boty, dialogi na spotkaniu i etapy spotkania — będą obsługiwane w połączeniach VOIP w Teams. Użytkownicy aplikacji dla Teams będą mogli korzystać z tego samego znajomego środowiska aplikacji w połączeniach VOIP, co podczas regularnych spotkań Teams.
 • Użytkownicy mogą tworzyć zatwierdzenia podpisem cyfrowym zawierające pola podpisu: Użytkownicy mogą teraz tworzyć zatwierdzenia podpisem elektronicznym i dołączać wiele pól podpisu bez konieczności wychodzenia poza Teams do witryny internetowej dostawcy podpisu elektronicznego.

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Nowe opcje wklejania podczas używania skrótów klawiaturowych: w odpowiedzi na wiele próśb użytkowników programu Excel dodano nowy skrót klawiaturowy, aby ułatwić wklejanie zwykłego tekstu lub wklejanie wartości. Teraz możesz to zrobić po prostu naciskając Ctrl + Shift + V na klawiaturze.
 • Nowości w Excel

 • Aplikacja Excel będzie teraz automatycznie wyłączać dodatek Azure Information Protection (AIP) i używać wbudowanych etykiet czułości, aby wyświetlać i stosować etykiety obsługiwane przez usługę Microsoft Purview Information Protection.

Nowości w programie Outlook

 • Etykiety oparte na typach dokumentów: etykiety są zdefiniowane w taki sposób, aby były połączone z określonymi typami dokumentów.
 • Aplikacja Outlook będzie teraz automatycznie wyłączać dodatek Azure Information Protection (AIP) i używać wbudowanych etykiet czułości, aby wyświetlać i stosować etykiety obsługiwane przez usługę Microsoft Purview Information Protection.

Nowości w programie Word

 • Aplikacja Word będzie teraz automatycznie wyłączać dodatek Azure Information Protection (AIP) i używać wbudowanych etykiet czułości, aby wyświetlać i stosować etykiety obsługiwane przez usługę Microsoft Purview Information Protection.

Nowości w programie PowerPoint

 • Aplikacja PowerPoint będzie teraz automatycznie wyłączać dodatek Azure Information Protection (AIP) i używać wbudowanych etykiet czułości, aby wyświetlać i stosować etykiety obsługiwane przez usługę Microsoft Purview Information Protection.

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Excel

 • Szybsze wprowadzanie formuł: Przyspieszono czas wymagany dla wprowadzenia formuły w komórce, zmniejszając użycie pamięci, czyniąc alokacje pamięci bardziej wydajną i optymalizując ponowne rysowanie widzialnego zakresu wokół edytowanej komórki.
 • Ochrona PDF-ów: Etykiety wrażliwości są teraz dostępne, aby chronić PDF-y przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych w Word, Excel i PowerPoint.

Nowości w programie PowerPoint

 • Ochrona PDF-ów: Etykiety wrażliwości są teraz dostępne, aby chronić PDF-y przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych w Word, Excel i PowerPoint.
 • Zakotwiczone komentarze: W ramach nowoczesnych komentarzy w PowerPoint klienci mogą zakotwiczać komentarze do konkretnych zakresów tekstu.

Nowości w programie Word

 • Ochrona PDF-ów: Etykiety wrażliwości są teraz dostępne, aby chronić PDF-y przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych w Word, Excel i PowerPoint.

Nowości w pakiecie Office

 • Makra internetowe blokowane domyślnie: Aby poprawić bezpieczeństwo Office'a, Microsoft zmienia domyślne zachowania aplikacji, aby blokowały makra w plikach z Internetu. Dotyczy to programów Access, Excel, PowerPoint, Visio i Word.

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie Office

 • Tak będzie wyglądała nowa aplikacja Microsoft 365: Microsoft zapowiedział, że aplikacja Office dostępna na komputerach z Windows i urządzeniach mobilnych wkrótce zmieni nazwę na Microsoft 365. Tym samym gigant z Redmond zamierza ujednolicić nazewnictwo swoich produktów. Ponadto aplikacja otrzyma zupełnie nowe logo i ikonę. Wraz z rebrandingiem aplikacja doczeka się kilku nowych funkcji, w tym nowe typy tworzonych treści i szablonów, moduł "Nowe aplikacje", stronę powitalną, sekcję "Moja zawartość", kanał czy tagowanie.

Nowości w programie OneNote

 • OneNote na Windows debiutuje w Microsoft Store: Pobieranie odpowiedniej aplikacji OneNote na Windows jest teraz o wiele łatwiejsze. Gigant z Redmond oficjalnie wypuścił dedykowaną apkę w Microsoft Store, skąd można ją pobrać w zasadzie jednym kliknięciem. Jest to ten sam program, który do tej pory można było pobrać ze strony internetowej za darmo. Przy tej okazji Microsoft wycofuje OneNote dla Windows 10 z Microsoft Store. Jeśli jednak macie ją zainstalowaną na komputerze, aplikacja nadal będzie działać. Użytkownicy Dziesiątki przestaną natomiast otrzymywać aktualizacje funkcji wersji OneNote, która utraci wsparcie w październiku 2025 r. Microsoft chce w przyszłości połączyć OneNote dla Windows 10 i OneNote w jedną aplikację.
 • OneNote na Windows debiutuje w Microsoft Store

Nowości w programie Teams

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z poprzednich miesięcy: