Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z marca 2024

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z marca 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/2/2024, 12:00 PM

Liczba odsłon: 1009

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z marca 2024 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, OneNote, Microsoft 365 (Office), Teams, Loop, Project, PowerPoint, OneDrive i Lists.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel

Nowości w programie Excel

 • Tworzenie bogatszych analiz i podsumowań z tabelami przestawnymi i typami danych: Tabele przestawne w Excelu obsługują teraz typy danych. Zamiast zwykłych ciągów znaków możesz wprowadzać do komórek typy danych, np. obrazy. Możesz też użyć powiązanych właściwości z połączonych typów danych, takich jak Giełda i Geografia, bezpośrednio z okienka tabeli przestawnej.

Nowości w programie OneNote

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w aplikacji mobilnej Microsoft 365

Nowości w przeglądarce plików Microsoft 365

 • Copilot i nowe funkcje w przeglądarce plików Microsoft 365: Otwiera się ona domyślnie, gdy uzyskujesz dostęp do plików spoza pakietu Office w OneDrive, SharePoint lub Teams i umożliwia podgląd plików bez ich pobierania i posiadania odpowiedniej aplikacji. Wśród nowości znalazły się ulepszenia wydajności, integracja z Copilotem, widok "Osoby", ulubione, przycisk "Otwórz w aplikacji", usuwanie stron i scalanie PDF-ów, adnotacje i żądanie podpisu elektronicznego. Aktualizacja zaczęła być wdrażana na całym świecie u klientów OneDrive dla firm i SharePoint, w tym klientów GCC. Jeszcze w tym roku zmiany te trafią do przeglądarki plików w Microsoft Teams.
 • Copilot w przeglądarce plików Microsoft 365

Nowości w programie Teams

 • Nowa aplikacja Planner w Teams dostępna w wersji zapoznawczej: Nowy Planner w Teams z funkcjami premium i AI jest już dostępny – od teraz aplikacja Tasks (Planner i To Do) to Microsoft Planner w Microsoft Teams Public Preview. Na użytkowników czeka uproszczona nawigacja w 3 sekcjach, widoki wszystkich zadań oraz wszystkich list, planów i projektów, możliwość przypinania ulubionych planów oraz funkcje w planach premium, w tym Copilot w Planner w wersji Preview.
 • Click-to-call w Microsoft Teams Phone już dostępne: Widżet może np. przybrać postać przycisku "Zadzwoń" na stronie firmy. Wystarczy jedno kliknięcie, aby klient mógł rozpocząć bezpośrednie połączenie.

Nowości w programie Loop

 • Tworzenie reguł w Microsoft Loop dzięki Power Automate: Microsoft poinformował o dostępności nowej funkcjonalności automatyzacji w składnikach Loop. Dzięki integracji z Power Automate można już zautomatyzować procesy w tabelach oraz składnikach opartych na tabelach, takich jak listy zadań czy tabele głosowania. Każda reguła składa się z następujących 3 komponentów: wyzwalacza, warunku i akcji.

Nowości w programie Project dla sieci Web

 • Microsoft 365 pozwala już edytować projekty w Project dla sieci Web: Microsoft 365 daje teraz możliwość edytowania udostępnionych projektów w aplikacji Project for the Web bez potrzeby zakupu dodatkowej licencji Microsoft Project. Oznacza to, że możesz aktualizować pola, takie jak nazwa zadania, data rozpoczęcia i zakończenia, priorytet, etykiety, listy kontrolne, notatki i załączniki. Nowość jest dostępna w wybranych rodzinach pakietów Microsoft 365 i Office 365 (więcej szczegółów w linkowanym artykule).

Nowości w programie Word dla sieci Web

 • Nowe opcje formatowania w Word dla sieci Web: Word for the web został wyposażony w obsługę nagłówków i stopek, układów z wieloma kolumnami i numeracji wierszy. Nowości te powinny już być dostępne dla wszystkich użytkowników.
 • Nowe opcje formatowania w Word dla sieci Web

Nowości w programie PowerPoint dla sieci Web

 • Nowy sposób animowania zawartości w PowerPoint Online: Microsoft wprowadza do PowerPoint dla sieci Web nowy sposób animowania zawartości. Poprzez badania firma dowiedziała się, że dotychczasowy sposób tworzenia animacji mógł być dość zniechęcający, a wielu użytkowników oczekuje, że będzie on mniej czasochłonny i łatwiejszy w obsłudze. W oparciu o ten feedback twórcy PowerPointa zaktualizowali ten workflow, aby był intuicyjny, szybki i prosty. Zobacz, jak to teraz wygląda!
 • Nowy sposób animowania zawartości w PowerPoint dla sieci Web

Nowości w programie Excel dla sieci Web

 • Eksportowanie do CSV już dostępne w Excelu dla sieci Web: Excel w przeglądarce otrzymał funkcję znaną dobrze użytkownikom wersji desktopowej. Aplikacja umożliwia teraz eksportowanie arkusza do pliku CSV. Ten lekki format pozwala wymieniać dane i korzystać z nich w różnych aplikacjach i na różnych platformach.
 • Eksportowanie do CSV już dostępne w Excelu dla sieci Web

Zmiany w programie OneDrive

 • dodawanie plików z URL zostanie wyłączone: 29 marca zakończyła się obsługa funkcji zapoznawczej, która pozwalała przesyłać pliki do OneDrive z URL. Ta funkcja została wprowadzona jako opcja eksperymentalna dla użytkowników, którzy chcieli zapisywać pliki z sieci bezpośrednio w swoim OneDrive bez uprzedniego ich pobierania i była obsługiwana tylko w konsumenckim OneDrive. Dowiedzieliśmy się jednak, że użycie tej funkcji było niskie i miało wysokie koszty utrzymania, a także nie pasowało do naszej wizji OneDrive jako usługi magazynu w chmurze, która synchronizuje Wasze pliki między urządzeniami – wyjaśnił Microsoft.

Zmiany w programie Listy

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/officeupdates/current-channel

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia