Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z lutego 2024

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z lutego 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/29/2024, 1:10 PM

Liczba odsłon: 743

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z lutego 2024 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Word, Outlook, Teams, OneNote, Publisher, Loop i Bookings.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie OneNote

Nowości w programie Excel

 • Tworzenie bogatszych analiz i podsumowań z tabelami przestawnymi i typami danych: Tabele przestawne w Excelu obsługują teraz typy danych. Zamiast samych ciągów znaków możesz wprowadzić różne typy danych do komórek tabeli przestawnej, np. obrazy. Możesz też użyć powiązanych właściwości z połączonych typów danych, takich jak Giełda i Geografia, bezpośrednio z okienka tabeli przestawnej.

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie OneNote

 • Zapisywanie adnotacji i rysunków w na obrazach i PDF w OneNote:
 • Microsoft poinformował o nowej funkcji OneNote na Windows, która pozwala zachować adnotacje odręczne i przenosić je razem z obrazami i wydrukami PDF, z którymi są powiązane. Do tej pory bowiem zawartość odręczna nie zostawała na miejscu, gdy obraz lub wydruk PDF został przeniesiony. Ponadto korzystanie z lassa, aby zaznaczyć oba z nich, było dość niewygodne. Teraz, gdy dodasz odręcznie jakąkolwiek zawartość do obrazu lub wydruku PDF, będzie ona automatycznie przenoszona wraz z nimi. Co więcej, każda zawartość odręczna stykająca się z obrazem lub poza nim również pozostanie na obrazie lub wydruku PDF i zostanie zachowana razem z nimi.

  Zapisywanie adnotacji i rysunków w na obrazach i PDF w OneNote

 • Nowa aplikacja Sticky Notes dostępna z poziomu OneNote: nowa apka Sticky Notes na Windows pozwala tworzyć i przywoływać notatki tak jak starsza wersja, ułatwiając dodatkowo tworzenie zrzutów ekranu, automatyczne dodawanie informacji źródłowych do notatek i nie tylko.
 • Sticky Notes z nową aplikacją

Nowości w programie PowerPoint na iPada

 • Dzielenie i scalanie komórek tabeli w PowerPoint na iPada: dzielenie i scalanie komórek tabeli pomaga organizować dane i zwiększać ich czytelność. Przykładowo, łącząc dwie lub więcej komórek w jedną większą, możesz utworzyć nagłówek tabeli obejmujący kilka kolumn.

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Word

 • Ulepszone doświadczenie odzyskiwania po błędach współtworzenia: współpraca z innymi podczas pracy w programie Word jest dla wielu użytkowników ważnym narzędziem zwiększającym produktywność, a błędy mogą być niezwykle frustrujące. Microsoft ulepszył więc środowisko odzyskiwania, aby szybko przywracać użytkowników do stanu połączenia po wystąpieniu błędów współtworzenia. To automatyczne odświeżanie synchronizuje wszystkie zmiany między różnymi autorami, dzięki czemu zobaczą oni najbardziej aktualny dokument. Konflikty między różnymi autorami i zmiany niezapisane na serwerze będą wyświetlane jako śledzone zmiany.
 • Odzyskiwanie dokumentu Word

Nowości w programach Excel, PowerPoint i Word

 • Pasek narzędzi poufności dostępny przy tworzeniu kopii dokumentu: pasek narzędzi poufności jest dostępny w Wordzie, Excelu i PowerPointcie, gdy użytkownicy tworzą kopie dokumentów w Plik > Zapisz jako. Pomaga to użytkownikom zrozumieć zasady bezpieczeństwa i zastosować je dla dokumentu.

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie Outlook

 • Czat spotkania Teams w nowym Outlook na Windows: Chcesz szybko powiadomić uczestników spotkania, że się spóźnisz? Teraz nie musisz nawet otwierać aplikacji Teams. Do nowego Outlooka na Windows zmierza kolejna funkcjonalność integrująca go z Teamsem: możliwość rozmawiania na czacie spotkania z poziomu programu Outlook.
 • Czat spotkania Teams w nowym Outlook na Windows

 • Ulepszone organizowanie spotkań hybrydowych w Outlook: Outlook zyska ulepszone doświadczenie spotkań hybrydowych. Dla użytkowników oznacza to więcej opcji zarządzania i organizowania spotkań. Główna nowość dotyczy oznaczania spotkania jako osobiste, co pozwala organizatorom poprosić o osobiste stawienie się na spotkanie. Uczestnicy zaś mogą potwierdzić, czy rzeczywiście mogą pojawić się osobiście, czy tylko połączyć się wirtualnie. Funkcjonalność będzie dostępna początkowo w nowym Outlook na Windows i w Outlook dla sieci Web pod koniec marca 2024 r.
 • Ulepszone organizowanie spotkań hybrydowych w Outlook

Nowości w programie Teams

 • Microsoft Copilot w Teams zamiast Microsoft 365 Chat: Cyfrowy asystent jest obecny w komunikatorze już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz przyjmuje swoją właściwą, najbardziej ogólną nazwę – trend ten obserwujemy także w innych aplikacjach, wliczając w to Bing, Edge i Microsoft 365 (dawniej Office). Copilot w Teams oferuje tę samą funkcjonalność i zawartość, co do tej pory, plus dodatkowo:
  • Lepsze prompty (polecenia), w tym obsługę szczegółów związanych z Tobą, takich jak osoby, z którymi współpracujesz oraz Twoje spotkania i pliki.
  • Możliwość przeglądania Twojej historii czatu z Copilotem.
  • Dostęp do biblioteki promptów (poleceń) poprzez Copilot Lab.
 • Microsoft Copilot w Teams

Zmiany w programie Publisher

 • Publisher utraci wsparcie i zostanie wycofany z Microsoft 365: W październiku 2026 r. program Microsoft Publisher zakończy swoje działanie. Po upływie tego czasu nie będzie on już uwzględniony na platformie Microsoft 365, a istniejące pakiety on-premise nie będą już wspierane. Do tego czasu pomoc techniczna dla programu Publisher będzie kontynuowana i użytkownicy mogą oczekiwać tego samego środowiska, co obecnie – zapowiedział Microsoft. Realizacji typowych scenariuszy programu Publisher możemy oczekiwać w aplikacjach, takich jak Microsoft Word, PowerPoint i Designer. 

Nowości w programie Loop

 • Linki aplikacji Figma w Microsoft Loop: nie ma już potrzeby przełączania się w tę i z powrotem między aplikacjami Figma i Loop – możesz teraz osadzać URL-e Figma bezpośrednio w składnikach Loop. Funkcjonalność jest ogólnodostępna dla wszystkich użytkowników Microsoft Loop.

Nowości w programie Word Online

 • Tworzenie listy kontrolnej w Word dla sieci Web: Użytkownicy mogą teraz wstawiać do dokumentów listy kontrolne, czyli checklisty z elementami do odhaczenia. Funkcja zaczęła być wdrażana u wszystkich użytkowników Worda w przeglądarce.

Nowości w programie Bookings

 • Microsoft Bookings z nową stroną główną: Nowa aktualizacja polepszy sposób Twojej interakcji z Bookings i sprawi, że będzie bardziej intuicyjny, wizualnie atrakcyjny i płynnie zintegrowany z Twoim workflowem. Dotyczy to strony domowej aplikacji i nie zmienia żadnej istniejącej funkcjonalności. Strona domowa stała się teraz centralnym miejscem dla wszystkich Twoich bookingów – zarówno osobistych, jak i udostępnionych. Kiedy zarządzasz osobistymi lub zespołowymi terminami, wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się na Twojej stronie głównej w jednym miejscu.
 • Microsoft Bookings z nową stroną główną

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/officeupdates/current-channel-preview

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia