iMessage będzie działał na Windows i Androidzie - twierdzi założyciel Beepera

iMessage będzie działał na Windows i Androidzie - twierdzi założyciel Beepera

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/21/2021, 4:57 PM

Liczba odsłon: 1976

Apple od dawna używa iMessage, by zatrzymać użytkowników w swoim ekosystemie. Trudno znaleźć jego dokładny ekwiwalent na Androidzie. Jeśli jednak nie możecie wyobrazić sobie życia bez iMessage'a, z pomocą chce Wam przyjść Beeper, który chce sprowadzić komunikator na Windows i Androida.

Beeper został założony przez Erica Migicovsky'ego, założyciela i CEO marki smartwachy Pebble, która skończyła wykupiona przez Fitbit. Na powierzchni Beeper to prawdziwy multikomunikator, który łączy wiele kont z 15 różnych usług, wliczając w to WhatsApp, Telegram, Slack, Discord, Facebook Messenger, Skype, Signal, iMessage czy nawet IRC. Fakt, istnieje już trochę aplikacji, które robią to samo, jednak Beeper zapewnia własny, standaryzowany interfejs, którego używa w każdym serwisie, a także zunifikowaną skrzynkę i filtry, które pomagają w organizacji.

Jedną z unikalnych funkcji Beepera jest wsparcie dla Apple iMessage. Firma zapewnia, że iMessage będzie działał na wszystkich platformach, na których dostępny jest Beeper, w tym na Windows i Androidzie. Uda się to osiągnąć dzięki paru trikom. Jeśli jakimś trafem mamy Maca, który jest zawsze online, może być on użyty jako "pomost" dla wiadomości iMessage. Jeśli nie — Beeper wyśle zjailbreakowanego iPhone'a z zainstalowaną aplikacją, aby służył za ów pomost. Brzmi kuriozalnie? Może i tak, ale CEO Beepera całkiem poważnie tweetuje zdjęcie pudełka pełnego starych modeli iPhone'a gotowych do użycia przez tych, którzy ich potrzebują.

Czy można mieć iPhone'a za darmo? Wbrew temu, co twierdzą złośliwe reklamy będące w rzeczywistości próbą phishingu — nie. I również Beeper nie będzie rozdawał go w gratisie. Usługa działa na zasadzie płatnej subskrypcji w cenie 10 dolarów miesięcznie i być może właśnie ten abonament będzie pokrywał koszt iPhone'a. Tak czy inaczej firma nie mówi nic o konieczności oddzielnego wykupienia urządzenia. Co ciekawe, Beeper jest również dostępny dla deweloperów, którzy mogą tworzyć rozwiązania w oparciu o niego i stawiać je na własnych serwerach.

Warto wspomnieć, że iMessage na innych urządzeniach można uzyskać również za sprawą aplikacji AirMessage, która wykorzystuje podobny trik, opierając się na Macu jako pomoście. Oczywiście, w ten sposób nie dostaniemy iPhone'a.