Znamy wygląd dotykowego Office'a

Znamy wygląd dotykowego Office'a

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/17/2014, 5:20 PM

Liczba odsłon: 4410

Microsoft zaprezentował na konferencji BUILD 2014 jedynie zarys wizji dotykowego Office'a. Dziś w sieci ukazały się materiały, dające lepszy wgląd interfejs pakietu biurowego.

Do tej pory o dotykowym Office wiedzieliśmy niewiele. Prezentacja, którą przedstawiono na konferencji BUILD, dotyczyła jedynie PowerPointa. Dziś zespół Microsoft Research zaprezentował działanie interfejsu pozostałych aplikacji dotykowego Office'a. Na filmiku, zamieszczonym na blogu twórcy prezentują dotykowego Worda, Excela, PowerPointa, Lync i aplikacje Office. Pod wideo widnieje data nagrania 14 maja; tym niemniej nie jest jasne, kiedy rzeczywiście dokonano nagrania.

Metro Office - Excel

"Gemini concept verison of Word", kryptonim roboczy dotykowego Office'a pod Windows 8, po raz pierwszy pojawia się w filmiku pod koniec 20 minuty. O projekcie "Gemini" wiadomo było już od wielu miesięcy. Tak, jak przewidywano, ma być on pierwszym Officem tak mocno zintegrowanym ze środowiskiem Modern UI.

Metro Office - PowerPoint

Data pojawienia się prezentacji jest nieprzypadkowa. Już za 3 dni Microsoft zamierza przedstawić kilka nowości, w tym prawdopodobnie 12-calowy Surface Pro 3 i kompaktowy Surface Mini. Najprawdopodobniej to właśnie z nimi firma chce powiązać skoncentrowaną na dotyku edycję Office'a.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia