Wsparcie dla vTPM i sieciowe zmiany w Windows 11 (build 25370 w Canary Channel)

Wsparcie dla vTPM i sieciowe zmiany w Windows 11 (build 25370 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/22/2023, 8:45 PM

Liczba odsłon: 528

Po ponad dwutygodniowej przerwie w kanałach Dev i Canary dziś wyszła pierwsza aktualizacja. Build 25370 w Canary Channel wprowadza do Windows 11 obsługę vTPM w Hyper-V na ARM64, a także obsługę paru nowych rzeczy związanych z siecią i drobną zmianę w Ustawieniach. Pełna lista zmian poniżej.

Windows 11: nowości w kompilacji 25370 w Canary Channel

Obsługa vTPM w Hyper-V na ARM64

Po upgradzie systemu-hosta do najnowszego builda (25370+), jest teraz możliwość upgrade'u systemu-gościa z maszyną wirtualną Windows on Arm do buildów Windows 11 Insider Preview, jako że wymóg TPM 2.0 został spełniony. Dowiedz się więcej z naszego artykułu: Windows 11 zaczął wymagać TPM 2.0 na maszynach wirtualnych.

Zmiany i ulepszenia

Sieci

  • Dodano wsparcie dla adapterów mostkowania poprzez wiersz poleceń poprzez netsh.
  • Sieci Wi-Fi Passpoint będą teraz obsługiwać ulepszoną wydajność połączenia i będą wyświetlać adres URL w Szybkich ustawieniach, aby dostarczać użytkownikom informacji o miejscu lub wydarzeniu.
  • Dodano obsługę WPA3 dla funkcji błyskawicznego hotspota aplikacji Łącze z telefonem, aby zapewniać bezpieczniejsze połączenia z hotspotem. Dodano też poprawki ustawień połączenia, zredukowano występowanie zduplikowanych profili i dodano wyświetlanie nazwy telefonu na liście sieci.

Ustawienia

  • Dodano linki do zaawansowanych właściwości adapterów sieciowych i właściwości internetowych w Ustawieniach > Sieci i Internet > Zaawansowane ustawienia sieci.

Źródło: Microsoft

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia