Własne widżety, podgląd wideo i wiele więcej w Windows 11 (build 25217 w Dev Channel)

Własne widżety, podgląd wideo i wiele więcej w Windows 11 (build 25217 w Dev Channel)

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/7/2022, 7:00 PM

Liczba odsłon: 2006

Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację do builda 25217 w kanale deweloperów. Wśród głównych zmian należy wymienić możliwość tworzenia własnych widżetów, podgląd wideo z kamery w czacie Teams, a także sporą listę poprawek.

Windows 11: nowości w kompilacji 25217 w Dev Channel

Co nowego

Nowe środowisko rozmów wideo dla czatu w Microsoft Teams w systemie Windows 11

Gdy otworzysz Czat z paska zadań, zobaczysz podgląd z Twojej kamery wideo z różnymi opcjami nawiązywania połączeń z kontaktami. Teraz łatwiej niż kiedykolwiek będziesz mógł rozpocząć rozmowę wideo z osobami, które używają Microsoft Teams do użytku osobistego. Dla tych, którzy nie są w usłudze Teams, nie ma problemu — możesz łatwo udostępnić łącze do rozmowy dowolnej osobie za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail i rozpocząć rozmowę bezpośrednio w czacie Teams.

Czat z kamerą w Teams Windows 11

Aktualizacja Microsoft Store

Microsoft rozpoczął wprowadzanie aktualizacji Microsoft Store (wersja 22209) z następującymi ulepszeniami:

 • Wyszukując gry w sklepie, teraz wyraźnie pokazujemy, kiedy są „dostępne w ramach Game Pass”, a także aktualną dostępną cenę. Na stronie szczegółów takiej gry zaktualizowaliśmy projekt przycisku i dodaliśmy nową sekcję, aby poinformować Cię, co obejmuje subskrypcja.
 • Udoskonaliliśmy działanie biblioteki dzięki uproszczonym opcjom i poprawionej wydajności.

Aktualizacja Microsoft Store Windows 11

Deweloperzy mogą zacząć budować widżety innych firm

Microsoft ogłosił wsparcie dla widżetów innych firm w ramach drugiej wersji zapoznawczej WinAppSDK 1.2. Microsoft pracował nad rozszerzeniem tablicy widżetów, która została po raz pierwszy wprowadzona w systemie Windows 11, dla większej liczby programistów. Platforma widżetów innych firm zawarta w tym wydaniu umożliwi programistom tworzenie widżetów dla aplikacji Win32 i testowanie ich lokalnie na tablicy widżetów systemu Windows 11.

Nowe funkcje

 • Deweloperzy z pakietami aplikacji Win32 będą mogli tworzyć i testować widżety innych firm lokalnie, jeśli ich komputer działa w trybie programisty w obszarze Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Dla programistów. Deweloperzy będą również musieli korzystać z najnowszej wersji Insider Preview z kanału deweloperskiego, aby uzyskać niezbędną aktualizację tablicy widżetów (wersja 521.20060.1205.0 lub nowsza).

Znane ograniczenia

 • Widżety innych firm można testować tylko lokalnie w najnowszych kompilacjach Insider Preview z kanału deweloperskiego dla tej wersji zapoznawczej. Po wypuszczeniu WinAppSDK 1.2 GA użytkownicy wydanych wersji systemu Windows 11 mogą rozpocząć nabywanie widżetów innych firm za pośrednictwem sklepu Microsoft Store dla wysyłanych wersji aplikacji.
 • Wsparcie dla widżetów PWA innych firm pojawi się również w ramach przyszłej wersji Microsoft Edge.

Zmiany i ulepszenia

 • Microsoft rozpoczął wdrażanie nowej klawiatury Tamil Anjal dla języka tamilskiego w kompilacji 25179 i od dziś jest ona dostępna dla wszystkich niejawnych testerów systemu Windows w kanale deweloperskim.
 • Na razie Microsoft wyłączył nowe ustawienie klawiatury dotykowej, które po raz pierwszy zaczęło być wprowadzane dla niejawnych testerów systemu Windows w kompilacji 25188. Microsoft ma nadzieję przywrócić tę funkcję w przyszłości po dalszym udoskonalaniu projektu.

Poprawki błędów

Pasek zadań zoptymalizowany dla tabletu

UWAGA: Te poprawki będą widoczne tylko wtedy, gdy na urządzeniu jest włączony pasek zadań zoptymalizowany pod kątem tabletu. Pasek zadań zoptymalizowany pod kątem tabletów jest nadal udostępniany niejawnym testerom systemu Windows i nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich.

 • Rozwiązano problem, który powodował, że pasek zadań czasami się zwijał, gdy powinien być rozwinięty, jeśli na pulpicie nie ma uruchomionych okien.
 • Rozwiązano problem, który występował podczas używania gestów lewej lub prawej krawędzi, powodujący nakładanie się widżetów lub centrum powiadomień na pasek zadań lub ich przycinanie.
 • Naprawiono problem, który powodował, że pasek zadań zoptymalizowany pod kątem tabletu powodował awarię explorer.exe podczas przełączania aplikacji.
 • Rozwiązano problem, który powodował, że pasek zadań zoptymalizowany pod kątem tabletu powodował awarię procesu explorer.exe po wejściu do menu przepełnienia.

Okna

 • Rozwiązano problem polegający na tym, że przycisk zamykania miniatur podglądu okien w widoku zadań wyświetlał się nieco poza granicami miniatury.
 • Naprawiono problem polegający na tym, że podczas przełączania między oknami w ostatnich kompilacjach podczas renderowania całe okno migało na czarno.
 • Naprawiono problem powodujący, że jakość wideo Miracast była bardzo słaba i zacinała się w ostatnich kompilacjach, pomimo stałego połączenia internetowego.

Ustawienia

 • Naprawiono problem w obszarze Sieć i Internet > Zaawansowane ustawienia sieci, w którym niektóre sieci wyświetlały nieprawidłową prędkość łącza.

Inne

UWAGA: Te poprawki będą wyświetlane tylko wtedy, gdy aktualizacje paska zadań są włączone na Twoim urządzeniu. Pasek zadań zoptymalizowany pod kątem tabletów jest nadal udostępniany niejawnym testerom systemu Windows i nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich.

 • Naprawiono błąd, który powodował, że elementy Szybkich ustawień nie można było ponownie rozmieścić za pomocą dotyku.
 • Naprawiono problem polegający na tym, że zdalny pulpit na komputerach ARM64 nieoczekiwanie nie używał UDP, a tylko TCP.

Znane problemy

Ogólne

 • Po aktualizacji do ostatnich buildów dźwięk może przestać działać.
 • W ostatnich buildach część aplikacji zaczęła się wysypywać.
 • Niektóre elementy UI w aplikacjach mogą znikać i pojawiać się ponownie.

Pasek zadań zoptymalizowany dla tabletu

 • Pasek zadań czasami miga podczas przechodzenia między postawą pulpitu a postawą tabletu.
 • Przejście paska zadań do wersji zoptymalizowanej trwa dłużej niż oczekiwano podczas przełączania między pozycją desktopową a pozycją tabletu.
 • Podczas używania gestu z prawego dolnego rogu w celu wyświetlenia Szybkich ustawień pasek zadań czasami zacina się w stanie rozwiniętym, zamiast zamykać się w stanie zwiniętym.

Widżety

 • W językach pisanych od prawej do lewej (np. arabskim) zawartość animuje się poza widokiem, zanim tablica widżetów zmieni rozmiar po kliknięciu przycisku rozwijania.
 • Numery na plakietkach powiadomień mogą być źle wyrównane na pasku zadań.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia