Wkrótce będzie można streamować dźwięk z Androida do Windows 11

Wkrótce będzie można streamować dźwięk z Androida do Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/14/2022, 5:00 PM

Liczba odsłon: 1605

Aplikacja Łącze z telefonem (dawniej jako Twój telefon) pozwala połączyć telefon z Androidem z komputerem PC, aby synchronizować powiadomienia, wiadomości, kontakty i aplikacje. W ostatnich latach udało się wyposażyć apkę w wiele przydatnych funkcji i wydaje się, że możliwości jeszcze się nie wyczerpały.

Microsoft pracuje nad nową funkcją Łącza z telefonem, która pozwoliłaby strumieniować dźwięk z telefonu na komputer. Nosi ona nazwę "Strumieniuj dźwięk do twojego komputera" ("Stream audio to your PC") i umożliwia słuchanie oraz oglądanie rzeczy udostępnianych z telefonu na komputerze. W pewnym sensie przypomina to "Connect now" ze Spotify.

Android - strumieniuj dźwięk do komputera

Wy mówiliście, a my was wysłuchaliśmy. Teraz możecie słuchać i oglądać rzeczy udostępnionych z waszego Androida na waszym PC. Zmień urządzenie, z którego chcesz streamować dźwięk, w ustawieniach Łącza z telefonem — głosi komunikat w aplikacji. Funkcja nie jest jeszcze ogólnodostępna, a ukazujące ją zrzuty ekranu udostępnił portal Aggiornamenti Lumia, który jak zwykle dotarł do niepublikowanych nowości.

Kontynuowanie historii przeglądania

ALumia_Italia wskazuje na jeszcze jedną nowość, nad którą trwają prace. Funkcja nosi nazwę "Continuity Browser History" i ma umożliwić synchronizację (dosłownie — ciągłość) historii przeglądania między telefonem i komputerem z Windows.