Windows Template Studio 3.0 ze wsparciem dla wielu projektów

Windows Template Studio 3.0 ze wsparciem dla wielu projektów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/31/2019, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1003

Windows Template Studio to spadkobierca Windows App Studio, które było narzędziem online do szybkiego tworzenia aplikacji UWP, także dla początkujących. Funkcjonuje ono jako rozszerzenie dla Visual Studio. Od wydania wersji 2.5 minęły już ponad dwa miesiące i Windows Template Studio powraca z okrągłą wersją 3.0. Co w niej znajdziemy?

Zacząć trzeba od najważniejszego, czyli od wsparcia dla rozwiązań z wieloma projektami. W ten sposób generuje się teraz kod, co umożliwia lepsze ponowne użycie i separację jego logiki. Wyjście stanowi teraz projekt UWP i projekt .NET Core. Wprowadzono również możliwość dodawania nowych projektów kliknięciem prawym przyciskiem myszy, zaktualizowano MVVMLight pod kątem użycia biblioteki .NET Standard i zamieniono Horizontal Navigation View na szablon nawigacji Pivot.

Windows Template Studio

Windows Template Studio 3.0 idzie również w parze z aktualizacjami platform deweloperskich, takich jak:

  • AdaptiveCards - v1.1.2
  • AppCenter.Analytics - v1.12.0
  • AppCenter.Crashes - v1.12.0
  • Services.Store.Engagement - v10.1810.16002
  • UI.Xaml - v2.0.181018003.1
  • Json - v12.0.1
  • UI.for.UniversalWindowsPlatform - v1.0.1.3

Microsoft zapowiedział też planowane zmiany dla aktualizacji 3.1. To między innymi poprawione wsparcie dla Visual Studio 2019, dodawanie funkcji Azure, projekty Unit Test, logowanie za pomocą tożsamości i szablon nawigacji paska menu.

Aktualna wersja rozszerzenia dla Visual Studio powinna pobrać się automatycznie. Nową wersję można też pozyskać samodzielnie, pobierając ją z Visual Studio Marketplace.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia