Windows Sets nadal żyją... tak jakby. Oto nowy Windows Terminal!

Windows Sets nadal żyją... tak jakby. Oto nowy Windows Terminal!

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/8/2019, 3:46 PM

Liczba odsłon: 2732

Ostatnio mówiliśmy, że Windows Sets umarło i Microsoft z nich zrezygnował. Otóż nie do końca, proszę państwa! Okazało się, że Setsy żyją i pojawią się w Windows 10 już wkrótce! Tak jakby. Na Build 2019 Microsoft zaprezentował nową odsłonę Windows Terminal, czyli klasycznej aplikacji wiersza poleceń Windows 10. Od teraz będzie to o wiele wygodniejsze narzędzie nie tylko do obsługi wiersza poleceń, ale również PowerShell czy Podsystemu Windows dla systemu Linux.

Nowy Terminal spełnia marzenia i pragnienia programistów - będzie się z nim pracowało przyjemniej i bardziej efektywnie. Dlaczego? Wszystko właśnie dzięki kartom! W nowej wersji Windows Terminal będziemy mogli uruchomić kilka kart w ramach jednego okna. Tak więc bez problemu jednocześnie będziemy mogli pracować z WSL, CMD oraz z PowerShellem.

Terminal stanie się też o wiele ładniejszy za sprawą motywów graficznych i będzie wspierać również.... emoji :). Kiedy będziemy mogli sprawdzić nowy terminal w akcji? Ma się on pojawić w połowie czerwca, a już teraz jego kod źródłowy można pobrać z GitHub. Karty w Windows 10 zatem żyją i być może Windows Terminal to jaskółka, która zwiastuje wiosnę i Windows Sets w przyszłości zawitają w Windows 10 w pełnej krasie.