Windows 11 z poprawkami w Dev Channel (build 23570)

Windows 11 z poprawkami w Dev Channel (build 23570)

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/21/2023, 7:10 PM

Liczba odsłon: 598

Microsoft wydał kolejną testową kompilację dla wszystkich testerów z kanału Dev Channel. Tym razem mowa o buildzie oznaczonym numerem 23570, który wprowadza kilka istotnych poprawek.

Zmiany i ulepszenia w kompilacji 23570 w Dev Channel

Copilot

  • Z funkcji Copilot w systemie Windows można teraz korzystać na wielu monitorach. Wystarczy kliknąć przycisk Copilot na pasku zadań na dowolnym monitorze, na którym chcesz, aby Copilot był wyświetlany lub użyć skrótu WIN + C, aby wyświetlić Copilot na ostatnim monitorze, na którym był on widoczny. Jeśli używasz klawiatury, możesz użyć skrótu klawiaturowego WIN + T, aby umieścić fokus klawiatury na pasku zadań i przejść do przycisku Copilot na pasku zadań, aby wyświetlić Copilot na dowolnym monitorze.

Menu Start

  • Pasek gier Xbox będzie teraz wyświetlany jako pasek gier w menu Start, a także w obszarze Ustawienia > System > Aplikacje > Zainstalowane aplikacje. Ta zmiana zostanie wprowadzona poprzez aktualizację Game Bar za pośrednictwem sklepu Microsoft Store.

Poprawki w kompilacji 23570 w Dev Channel

Eksplorator plików

  • Naprawiono kilka problemów, które mogły powodować zawieszenie się podczas uruchamiania Eksploratora plików.

Menu Start

  • Naprawiono problem polegający na tym, że aplikacje czasami nie były sortowane we właściwej lokalizacji na liście wszystkich aplikacji w menu Start, gdy używany był japoński język wyświetlania.

Wyszukiwanie na pasku zadań

  • Naprawiono błąd wyszukiwania znany z kilku ostatnich kompilacji.

Ustawienia

  • Naprawiono problem polegający na tym, że strona główna nieoczekiwanie pokazywała niektórym użytkownikom, że pozostało NaN% miejsca.

Znane problemy w kompilacji 23570 w Dev Channel

Windows Copilot

  • Niektórzy członkowie Windows Insider w kanale Dev Channel, posiadający edycję Home systemu Windows 11, mogą zauważyć, że Copilot w systemie Windows zniknął z paska zadań. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem tego problemu w przyszłej kompilacji.
  • Po pierwszym uruchomieniu lub odświeżeniu Copilota podczas używania Dostępu głosowego musisz użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby móc kliknąć pole "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/10/18/announcing-windows-11-insider-preview-build-23570-dev-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia