Windows 11 pozwoli szybciej otrzymywać nowe aktualizacje

Windows 11 pozwoli szybciej otrzymywać nowe aktualizacje

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/20/2023, 12:38 PM

Liczba odsłon: 1307

Do tej pory ukryte funkcje Windows 11 w dużych ilościach były odkrywane w Dev Channel, ale wygląda na to, że Canary Channel również będzie je dostarczał. Pierwszym znaczącym znaleziskiem jest funkcja umożliwiająca możliwie jak najszybsze pozyskiwanie aktualizacji — gdy tylko będą dostępne dla naszego komputera.

Uzyskiwanie "dużych" aktualizacji Windows 11 wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Microsoft przeprowadza kontrolowane wdrożenia etapami i dość skrupulatnie chroni użytkowników, których konfiguracje sprzętowe mogą gryźć się z nowymi wydaniami systemu. Ma to zapewnić stabilne doświadczenie dla rzeszy użytkowników, choć jednocześnie obrywa się entuzjastom, którzy muszą czekać na nowe oprogramowanie. Wkrótce jednak to oczekiwanie będzie można znacząco skrócić dzięki nowemu ustawieniu.

Windows 11 pozwoli szybciej otrzymywać nowe aktualizacje

Jak pokazuje leakster @PhantomOfEarth, Windows 11 w kompilacji 25314 w Canary Channel ma ukryte ustawienie Get the latest updates as soon as they're ready for your PC, które priorytetyzuje nasz komputer, aby otrzymywał najnowsze aktualizacje, gdy tylko zostaną wydane. Jest to przełącznik na stronie Windows Update w Ustawieniach. Jego włączenie spowoduje, że Moment Updates i inne aktualizacje C/D będą pobierane ASAP. To coś dla tych, którzy nie chcą czekać dni, tygodni, a nawet miesięcy na pobranie aktualizacji.

Nie wydaje się, aby ustawienie miało ignorować algorytmy sprawdzające zgodność aktualizacji z naszym PC i mające zapobiegać problemom. Uzyskuj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą gotowe dla Twojego komputera jasno wskazuje, że chodzi o dostępność dla tego konkretnego urządzenia, a nie po prostu wydanie aktualizacji. Funkcjonalność jest obecnie ukryta i można ją odblokować narzędziem ViveTool poprzez polecenie vivetool /enable /id:43132439.