Windows 11 pozwala już zmienić tapetę na wszystkich pulpitach jednocześnie

Windows 11 pozwala już zmienić tapetę na wszystkich pulpitach jednocześnie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/12/2022, 2:58 PM

Liczba odsłon: 3000

W zeszłym tygodniu Microsoft wypuścił kompilację 25197 w Dev Channel, w której do Windows 11 powracają funkcje zoptymalizowanego paska zadań i obszaru powiadomień, a także trochę nieogłoszonych rzeczy, takich jak pole wyszukiwania w stylu Windows 10 czy usprawniona zmiana tapety pulpitu.

Jeśli korzystacie z pulpitów wirtualnych, teraz możecie zmienić tło każdego z nich za jednym zamachem. W poprzednich buildach (w tym w wersji stabilnej) możliwa była zmiana tapety tylko dla bieżącego pulpitu, pozostawiając resztę pulpitów bez zmian. Nie dość, że wymagało to ręcznego zmieniania tapety dla każdego pulpitu z osobna (bezsensowny wysiłek i strata czasu), to jeszcze wprowadzało w konsternację aplikacje, takie jak WinDynamicDesktop.

Choć Microsoft nie wspomniał o tej zmianie w changelogu builda 25197, zmiana wydaje się obecna u wszystkich niejawnych testerów, którzy pobrali aktualizację (zwykle nieogłaszane zmiany podlegają jedynie testom A/B). Niestety, Microsoft wciąż nie naprawił irytującego błędu, w którym aplikacja Ustawienia nie pozwala ustawić nowej tapety dla konkretnego monitora, jeśli używamy więcej niż jednego pulpitu wirtualnego.

Mimo że można to ogarnąć zbiorczo, to nadal istnieje opcja ustawienia tapety dla konkretnego pulpitu, co oznacza, że użytkownicy mogą mieć różne tła dla każdego wirtualnego pulpitu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia