Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 już dostępny

Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 już dostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/23/2024, 6:00 PM

Liczba odsłon: 2375

Microsoft wypuścił dziś kolejną wersję systemu Windows 11, tym razem o bardzo szczególnym charakterze. Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 z nowymi funkcjami jest już dostępny dla firm i producentów urządzeń, którzy tworzą produkty Internet of Things (IoT). Co znalazło się w tym wydaniu?

Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 daje twórcom urządzeń większą elastyczność. Zaktualizowane wymagania umożliwiają zainstalowanie systemu na większej liczbie typów urządzeń i wprowadzenie ich na rynek na szerszą skalę. W tym wydaniu zwiększono liczbę usuwalnych pakietów do 36, co jeszcze bardziej pozwala deweloperom dostosować system, w tym na bardzo ograniczonych pod względem zasobów urządzeniach.

Pod kątem bezpieczeństwa wydanie to czerpie z najnowszych inwestycji w bezpieczeństwo Windows, wykorzystując m.in. Trusted Platform Modules (TPM) i Virtualization-Based Security do funkcji, takich jak ochrona danych uwierzytelniania, bezpieczny i mierzony rozruch wykrywający i zapobiegający rootkitom oraz Windows Defender Application Control do ograniczenia wykonywania jedynie do konkretnie podpisanych aplikacji. Nie można też zapomnieć o obecności Windows Defender Antivirus i programie Edge Secured-Core.

Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 oferuje bezproblemową integrację z Microsoft Intune pozwalającą firmom uprościć wdrażanie, konfigurowanie i monitorowanie urządzeń tak samo, jak to wygląda z Windows 10/11. Microsoft wspomina też o zwiększonej wydajności i kompatybilności oraz możliwości uruchamiania aplikacji x64 bez modyfikacji procesorów na platformach Arm64.

Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 otrzymał też aktualizacje wizualne, które powinny być już znane użytkownikom Jedenastki w bardziej użytkowych wersjach. To np. menu przepełnienia paska zadań i karty Eksploratora plików, a także obejmujące cały system napisy na żywo i dostęp głosowy. Jeśli chodzi o ułatwienia dostępu, monitory brajlowskie działają teraz bezproblemowo z wieloma czytnikami ekranu, a Narrator obsługuje nowe języki wprowadzania i wyświetlania.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/internet-of-things-blog/announcing-windows-11-iot-enterprise-ltsc-2024-empowering-edge/ba-p/4148329

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia