Windows 10 z kompilacją 20175 w kanale Dev Channel

Windows 10 z kompilacją 20175 w kanale Dev Channel

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7/23/2020, 8:46 AM

Liczba odsłon: 3799

Zgodnie z przypuszczeniami, w środę wieczorem zespół Windows Insider wydał kolejną kompilację systemu Windows 10 w kanale Dev Channel, oznaczoną numerem 20175. Wydany wczoraj build rozwiązuje dwa istotne problemy dla testerów:

 1. kompilacja jest dostępna zarówno na komputery z procesorami Intel, jak i AMD (build 20170 wydany został tylko na procesory Intel),
 2. data wygaśnięcia kompilacji została poprawnie ustawiona na przyszły rok. Osoby, które utknęły w kompilacji 20161 lub wcześniejszej, powinny dokonać uaktualnienia do tego wydania.

Kompilacja 20175 dostępna także w formie obrazu ISO

Wydana wczoraj kompilacja poprzez Windows Update, doczekała się od razu wydania w formie obrazu ISO. Pełny obraz ISO można pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads. Aby pobrać ISO, należy się zalogować kontem, które mamy zarejestrowane w programie Windows Insider.

Co nowego w kompilacji 20175?

Ulepszone przypinanie witryn do paska zadań w przeglądarce Microsoft Edge

W kompilacji 20161 Microsoft wprowadził możliwość przełączania się pomiędzy kartami przeglądarki a aplikacjami za pomocą skrótu Alt + Tab. Teraz poszedł o krok do przodu i wprowadził szybki dostęp do zakładek w przypiętych witrynach. Kliknięcie przypiętej witryny na pasku zadań, spowoduje wyświetlenie wszystkich otwartych kart tej witryny we wszystkich oknach przeglądarki Edge. Dokładnie tak, jak dzieje się w sytuacji dowolnej aplikacji z wieloma otwartymi oknami. Funkcja wymaga zaktualizowania przeglądarki Edge do wersji 85.0.561.0 lub nowszej (w kanałach Canary lub Dev).

Windows 10 z kompilacją 20175 w kanale Dev Channel

Reset-AppxPackage

Od jakiegoś czasu możemy resetować aplikacje UWP w Ustawieniach. Ta kompilacja pozwala także na resetowanie aplikacji za pomocą PowerShella. Zaletą tej funkcji jest możliwość resetowania niektórych składników systemowych, których nie ma na liście aplikacji w Ustawieniach. Aby zresetować aplikację za pomocą PowerShella, wystarczy posiadać nazwę pakietu appx i wykonać następujące polecenie (przykładowo dla Kalkulatora):

>> Get-AppxPackage *calculator* | Reset-AppxPackage

Utrzymaj kontakt wzrokowy podczas połączeń na Surface Pro X

Funkcja ta dostępna jest tylko dla posiadaczy komputerów Surface Pro X wyposażonych w procesor Microsoft SQ1. Mowa o Eye Contact, który pomaga utrzymać bezpośrednie spojrzenie w ekran podczas wideo rozmów. Funkcję tę można włączyć w dedykowanej aplikacji dla urządzeń Surface.

Windows 10 z kompilacją 20175 w kanale Dev Channel

Kolejne nowe ikony

Microsoft cały czas aktualizuje ikonografikę systemu, aby zachować spójność z nowym wyglądem menu Start. Tym razem w tej kompilacji możemy zaktualizować poprzez Microsoft Store, aplikacje Narzędzie Wycinanie oraz Sticky Notes, które doczekały się nowych ikon:

Windows 10 z kompilacją 20175 w kanale Dev Channel

Aktualizacje dla programistów

Zestaw Windows SDK wydawany jest teraz w sposób ciągły wraz z wydaniami kompilacji w kanale Dev. Za każdym razem, gdy nowa kompilacja Windows 10 trafia do kanału Dev, wraz z nią wydany zostanie odpowiedni zestaw SDK. Najnowszy SDK możesz pobrać ze strony https://aka.ms/InsiderSDK.

Lista poprawek w kompilacji 20175:

 • Rozwiązano problem powodujący awarię niektórych systemów podczas sprawdzania błędów HYPERVISOR_ERROR.
 • Rozwiązano problem powodujący nieoczekiwane miganie kafelków w menu Start podczas animacji.
 • Rozwiązano problem polegający na tym, że opcja ustawiania Alt + Tab na „Tylko Windows” nie działała.
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować, że aplikacje nieoczekiwanie wyglądały na czarne, gdy były wyświetlane pod Lupą przy dużym powiększeniu.
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować zacinanie się podczas gry.
 • Rozwiązano problem powodujący, że Narrator nie reagował na dotyk, podczas dotykania elementu XAML.
 • Rozwiązano problem powodujący, że wyszukiwanie nie zamykało się po wybraniu określonych elementów w wynikach wyszukiwania.
 • Rozwiązano problem powodujący migotanie podczas logowania.
 • Rozwiązano problem z nieprawidłowym wyświetlaniem czcionek w niektórych aplikacjach.
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować awarię ustawień.
 • Rozwiązano problem polegający na tym, że kliknięcie łącza do Systemu powodowało pustą i niemożliwą do zamknięcia instancję Panelu sterowania.

Znane błędy w kompilacji 20175:

 • Trwają prace nad rozwiązaniem problemu polegającego na tym, że niektóre gry z Microsoft Store chronione za pomocą funkcji Easy Anti-Cheat mogą się nie uruchamiać.
 • Microsoft przygląda się raportom o procesie aktualizacji zawieszającym się przez dłuższy czas, podczas próby zainstalowania nowej kompilacji.
 • Trwają prace nad rozwiązaniem problemu polegającego na tym, że przyciski min / max / close utknęły w swoich pierwotnych pozycjach po zmianie rozmiaru aplikacji UWP. Jeśli przesuniesz okno aplikacji, pozycja powinna się zaktualizować.
 • Microsoft bada zgłoszenia, że ​​nowy interfejs paska zadań, o którym piszemy powyżej, nie działa w przypadku niektórych przypiętych witryn.
 • Trwają prace nad rozwiązaniem problemu polegającego na tym, że czasami czynność „Zamknij wszystkie okna” na pasku zadań nie zamyka wszystkich otwartych kart.
 • Trwają prace nad rozwiązaniem umożliwiającym włączenie podglądu na żywo dla przypiętych kart witryn.
 • Trwają prace nad włączeniem nowego interfejsu paska zadań dla istniejących przypiętych witryn. W międzyczasie możesz odpiąć witrynę od paska zadań, usunąć ją ze strony edge://apps, a następnie ponownie przypiąć witrynę.
 • Trwają prace nad rozwiązaniem problemu polegającego na tym, że przypięte witryny nie pokazują wszystkich otwartych kart. W międzyczasie możesz to naprawić, przypinając stronę główną witryny zamiast konkretnej strony.
 • Trwają prace nad rozwiązaniem problemu polegającego na tym, że kombinacja klawiszy Alt + Tab do karty przeglądarki czasami przenosi również wcześniej aktywną kartę przeglądarki na początek listy Alt + Tab.