Windows 10 Insider Preview Build 10576 - przegląd błędów i poprawek

Windows 10 Insider Preview Build 10576 - przegląd błędów i poprawek

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/30/2015, 12:32 AM

Liczba odsłon: 4094

O nowościach funkcjonalnych w buildzie 10576 na PC pisaliśmy w poprzednim poście. Teraz skoncentrujemy się na kwestiach technicznych. Najświeższa wersja systemu Windows 10 Insider Preview łata wiele błędów, ale nie jest pozbawiona wad. Świadczy o tym również wydanie w szybkim kręgu (fast ring), który jest niejako poligonem doświadczalnym dla twórców Windows. Powinniśmy to mieć na uwadze, decydując się na testy.

Lista poprawek w buildzie 10576 obejmuje następujące kwestie:

  • Aplikacja Xbox nie pożera już kilku gigabajtów pamięci RAM, gdy przypisane są do niej gry Win32 (niepochodzące ze Sklepu Windows).
  • W buildzie 10565 zadebiutowała funkcja wirtualizacji zagnieżdżonej, opartej na maszynach wirtualnych Hyper-V. Teraz działa ona sprawniej.
  • Microsoft otrzymał sporo feedbacku, dotyczącego interfejsu wprowadzania tekstu w różnych językach. Powinniśmy się spodziewać wielu poprawek w tym zakresie.
  • Okienko wyszukiwarki na pasku zadań jest już funkcjonalne także w regionach, gdzie Cortana nie jest wspierana.

Tradycyjnie przytaczamy również listę możliwych błędów i problemów:

  • By nadal otrzymywać powiadomienia o nieodebranych połączeniach i wysyłać SMS-y z poziomu Cortany, należy zaktualizować system do tego builda (10576) lub wyższego. Jeśli zostaniemy przy wcześniejszych wersjach, owe funkcje staną się niedostępne.
  • Gdy otrzymamy powiadomienie z Centrum Akcji, odtwarzane dźwięki z innych aplikacji zostaną tymczasowo przyciszone do 75%.
  • Po dokonaniu aktualizacji zapisane wiadomości i kontakty Skype będą niewidoczne w aplikacji Messaging. Należy wówczas przejść do katalogu C:\Users\NAZWAUŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Packages\Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbwe\LocalCache, usunąć lub zmienić nazwę pliku PrivateTransportId, a następnie ponownie uruchomić aplikację.
  • Niektóre urządzenia o mniejszych wymiarach (jak Dell Venue 8 Pro), uruchamiane przy obróconym lub wirtualnym ekranie, doświadczą BSOD-u (niebieskiego ekranu śmierci) przy starcie i powrócą do wcześniejszego builda.
  • Po zaktualizowaniu Surface Pro 3 przycisk zasilania może wyłączać urządzenie, zamiast wprowadzać je w stan uśpienia.
  • Wsparcie dla WebM/VP9 zostało usunięte z tego builda, lecz powróci w następnych wersjach.

Wszystkie opisane tu punkty pochodzą z oficjalnej dokumentacji na blogu Windows Experience Blog. Jeśli znajdziecie lub doświadczycie czegoś, o czym nie wspomnieliśmy, nie zapomnijcie podzielić się tym z nami w komentarzach!