Ulepszone ustawienia grafiki i baterii w Windows 11 (build 25941 w Canary Channel)

Ulepszone ustawienia grafiki i baterii w Windows 11 (build 25941 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/1/2023, 5:10 PM

Liczba odsłon: 650

Ulepszone ustawienia grafiki i

Windows 11 Insider Preview otrzymał wczoraj aktualizację w Canary Channel. Build 25941 zawiera ulepszenia związane z ustawieniami grafiki i baterii, a także z menu transmitowania. Dodano też kilka poprawek błędów. Ponizej pełna lista zmian.

Windows 11: zmiany w kompilacji 25941 w Canary Channel

Grafika

  • W tym buildzie pojawiły się zmiany na stronie zaawansowanych ustawień wyświetlania w Ustawieniach > System > Ekran > Zaawansowane wyświetlanie. Teraz za pomocą przełącznika można włączyć Dynamic Refresh Rate. Po jego włączeniu częstotliwość odświeżania będzie dynamicznie dostosowywana do wybranej maksymalnej częstotliwości, aby oszczędzać energię.
  • Dodano też trochę mniejszych zmian, aby lepiej informować o ograniczeniach związanych z używanym wyświetlaczem albo kablem, które mogą uniemożliwiać ustawienie wysokiej częstotliwości odświeżania przy wysokiej rozdzielczości. Przy niektórych częstotliwościach może być pokazany asterisk (*), co oznacza, że aby je wybrać, rozdzielczość musi być zmieniona.

Transmitowanie

Ustawienia

  • Graf na górze strony "Zasilanie i bateria" w Ustawieniach został usunięty. Insiderzy mogą nadal oglądać graf użycia baterii na dole strony. Ponadto strona nie jest już podzielona na sekcje "Zasilanie" i "Bateria".

Poprawki błędów

  • Rozwiązano problem z menu kontekstowym i rozwijanymi menu paska poleceń Eksploratora plików, które były przezroczyste i nie reagowały na dotyk.
  • Rozwiązano problem z niezawodnością otwierania Eksploratora plików.
  • Rozwiązano problem z edytorami IME japońskim i chińskim, które nie działały prawidłowo z niektórymi aplikacjami ani z polem wyszukiwania Eksploratora.
  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Ustawień po przejściu na stronę szczegółów użycia baterii.
  • Nowe opcje dostosowywania intensywności koloru w Filtrach kolorów mają nowe etykiety.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/08/31/announcing-windows-11-insider-preview-build-25941-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia