Twój telefon na Windows z menu ostatnio otwieranych aplikacji na Androidzie

Twój telefon na Windows z menu ostatnio otwieranych aplikacji na Androidzie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/10/2022, 7:38 PM

Liczba odsłon: 2433

Microsoft poinformował o aktualizacji Twojego telefonu, który zapewnia teraz Windows Insiderom szybki dostęp do ostatnio otwieranych aplikacji na Androidzie. Nowe menu wysuwa się z zasobnika systemowego na pasku zadań i współpracuje z wybranymi smartfonami Samsunga.

Integracja została ogłoszona na evencie Samsung Unpacked, a Microsoft powiadomił o niej na Twitterze. Funkcjonalność pozwala aplikacji Twój telefon dodać ikonę do zasobnika (traya), której kliknięcie otwiera wysuwane menu z trzema ostatnimi aplikacjami, do których dostęp uzyskaliśmy na smartfonie.

Twój telefon

Windows Insiderzy, możecie teraz zyskać dostęp do ostatnich aplikacji [Androida] w aplikacji Twój telefon lub poprzez rozwijane menu wbudowane w obszar powiadomień Windows, aby uzyskać płynną ciągłość z wybranymi urządzeniami Samsung — czytamy w powiadomieniu. Wynika z tego, że skróty do aplikacji będę widnieć nie tylko w wysuwanym menu (które zapewne jest opcjonalne), ale też w głównym oknie programu.

Dostęp do aplikacji Androida na komputerze możliwy jest za sprawą aplikacji Twój telefon już od sierpnia 2020 roku. Początkowo dostępna dla posiadaczy wybranych telefonów Samsung, po paru miesiącach integracja dotarła do wszystkich w Windows 10, o ile dysponują wspieranym urządzeniem. Oczywiście to samo dotyzy użytkowników Windows 11.