Szybki dostęp do zdjęć z telefonu w Windows 11 (build 23619 w Dev Channel)

Szybki dostęp do zdjęć z telefonu w Windows 11 (build 23619 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/19/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 598

Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację do builda 23619 w kanale Dev. Główną nowość stanowią cross-platformowe powiadomienia z urządzenia z Androidem, dzięki którym można uzyskiwać dostęp do najnowszych zdjęć i zrzutów ekranu z telefonu bezpośrednio na PC. Dodano też przydatną funkcję dla użytkowników Teams w menu Start. Pełna lista zmian poniżej.

Windows 11: nowości w kompilacji 23619 w Dev Channel

Błyskawiczny dostęp do zdjęć i zrzutów ekranu z telefonu na Windows 11

Użytkownicy systemu Windows 11 otrzymali łatwy dostęp i możliwość edycji ostatnich zdjęć i zrzutów ekranu z urządzenia mobilnego z Androidem za pomocą Narzędzia Wycinanie. Dzięki tej funkcji otrzymasz natychmiastowe powiadomienia na PC, gdy tylko nowe zdjęcie lub screenshot zostaną zapisane na smartfonie.

Dostęp do zdjęć i zrzutów ekranu z telefonu na Windows 11

Aby włączyć te powiadomienia, otwórz Ustawienia > Bluetooth i urządzenia > Urządzenia mobilne, wybierz "Zarządzaj urządzeniami" i zezwól Twojemu komputerowi na dostęp do telefonu z Androidem. PC otrzyma aktualizację Cross Device Experience Host w Microsoft Store. Jest ona wymagana, aby to doświadczenie zadziałało.

Ustawienia - dostęp do telefonu z Androidem na Windows 11

Ta funkcjonalność zastępuje doświadczenie "Remote capture", które pojawiło się w aplikacji Łącze z telefonem we wrześniu zeszłego roku. W tym tygodniu zaczęła być wdrażana zarówno w Dev, jak i w Canary Channel. Nie jest jeszcze dostępna u wszystkich.

Dołączanie do spotkań Teams z menu Start

Użytkownicy zalogowani w Windows 11 Pro lub Windows 11 Enterprise na koncie Microsoft Entra ID (Azure AD), będą mogli dołączać do spotkań Microsoft Teams bezpośrednio z menu Start. Najbliższe spotkanie będzie wyświetlane jako polecany element przez 5 minut przed jego rozpoczęciem. Kliknięcie ikony otworzy ekran dołączania do spotkania w aplikacji Teams.

ołączanie do spotkań Teams z menu Start

Poprawki błędów

Eksplorator plików

  • Poprawiono wydajność uruchamiania Eksploratora plików

Menedżer zadań

  • Rozwiązano problem z niedziałającym przeciąganiem okna Menedżera zadań, jeśli mysz znajdowała się na polu wyszukiwania.

Pozostałe

  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się przy próbie dodania naturalnych głosów Narratora w Ustawieniach.

Znane problemy

Copilot w Windows

  • Przy pierwszym uruchomieniu lub po odświeżeniu Copilot w Windows z użyciem dostępu głosowego należy użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby kliknąć przycisk "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Widżety

  • Ogłoszenia z kanału Microsoft Start są nadal wyświetlane na pasku zadań po ukryciu kanału.
  • Nawigacja klawiaturą z podstron ustawień z powrotem do strony ustawień najwyższego poziomu jest uszkodzona.
  • Na niektórych stronach ustawień używane są nieprawidłowe odstępy i czcionki.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/01/18/announcing-windows-11-insider-preview-build-23619-dev-channel/