Szczegółowe informacje o zużyciu energii i baterii w Windows 11

Szczegółowe informacje o zużyciu energii i baterii  w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/20/2023, 5:00 PM

Liczba odsłon: 1049

Microsoft regularnie wprowadza do swoich produktów (np. Xbox, Windows i Teams) optymalizacje, dzięki którym te zużywają mniej energii, ale też dostarcza użytkownikom narzędzia i rekomendacje, aby mogli dodatkowo wpłynąć na energooszczędność. W najnowszej kompilacji Windows 11 w Dev Channel (build 23506) pojawiła się ukryta jeszcze strona Ustawień, która daje szczegółowy wgląd w te dane.

Zaktualizowana strona Ustawień daje posiadaczom urządzeń z baterią podgląd historii zużycia energii przez urządzenie oraz stanu baterii. Dodatkowo na użytkowników czekają informacje o całkowitym zużyciu energii i potencjalnych emisjach. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ta funkcjonalność będzie działać.

Wykres zużycia energii w Windows 11

Oba widoki "Total Energy" i "Emissions" prezentują jedynie makiety wykresów bez rzeczywistych danych z urządzenia. Strona oferuje także szczegółowe dane o zużyciu energii przez poszczególne aplikacje.

Nowa strona jest na razie placeholderem, więc nic dziwnego, że Microsoft nie ogłosił jej we wczorajszym changelogu. Jej zaszycie w systemie wskazuje jednak, że wkrótce — może nawet w przyszłym tygodniu — oficjalnie trafi do Insiderów na Windows 11. Na chwilę obecną można ją odblokować za pomocą narzędzia ViveTool, wpisując polecenie vivetool /enable /id:44663396,44663406. Na niewiele jednak się to zda, gdyż widoczne na stronie wykresy to tylko makiety.

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-to-get-improved-battery-and-energy-consumption-stats/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia