SwiftKey po polsku w Windows 10 20H1 (build 18860)

SwiftKey po polsku w Windows 10 20H1 (build 18860)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/20/2019, 7:16 PM

Liczba odsłon: 3371

Jak pewnie wiecie, Microsoft rozwija jednocześnie dwie wersje Windows 10 Insider Preview. Jednej zostały do premiery ostatnie tygodnie, a drugiej - ponad rok. O ile w April 2019 Update ostatnie aktualizacje to drobnica, o tyle rozwój 20H1 dopiero się rozkręca. W dzisiejszym wydaniu dla Skip Ahead pojawiają się zmiany w aplikacji klawiatury SwiftKey i szereg poprawek.

Co nowego w kompilacji 18860 (20H1) dla PC?

SwiftKey w Windows 10 ze wsparciem dla języka polskiego

SwiftKey, który dobrze znamy z telefonów, od wersji October 2018 Update (a dokładniej - od kompilacji 17692) działa też w Windows 10. Do tej pory jednak dostępność ograniczona była do języków: angielskiego (US/UK), francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i rosyjskiego. Wraz z dzisiejszą aktualizacją wspieranych jest aż 39 nowych języków:

Afrikaans (Południowa Afryka), albański (Albania), arabski (Arabia Saudyjska), ormiański (Armenia), azerbejdżański (Azerbejdżan), baskijski (Hiszpania), bułgarski (Bułgaria), kataloński (Hiszpania), chorwacki (Chorwacja), czeski (Czechy), duński (Dania), estoński (Estonia), fiński (Finlandia), galicyjski (Hiszpania), gruziński (Gruzja), grecki (Grecja), hausa (Nigeria), hebrajski (Izrael), hindi (Indie), holenderski (Holandia), węgierski (Węgry), indonezyjski (Indonezja), kazachski (Kazachstan), łotewski (Łotwa), litewski (Litwa), macedoński (Macedonia), malajski (Malezja), norweski (bokmål, Norwegia), perski (Iran), Polski (Polska), rumuński (Rumunia), serbski (Serbia), słowacki (Słowacja), słoweński (Słowenia), szwedzki (Szwecja), turecki (Turcja), ukraiński (Ukraina) i uzbecki (uzbecki)

Wsparcie to oznacza, że jako użytkownicy polskojęzyczni w końcu będziemy mogli korzystać z inteligentnych podpowiedzi, autokorekty i pisania kształtami przy pomocy SwiftKey na PC. Wsparcie działa zarówno dla klawiatury dotykowej, jak i sprzętowej.

Poprawki i inne zmiany

 • Rozwiązano problem z Microsoft Edge, który się wysypywał podczas interakcji z polami kombo w formularzach PDF.
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem nocnym, które stawało się aktywne po aktualizacji, jeśli wcześniej wyłączyliśmy je w ustawieniach.
 • Rozwiązano problem z suwakiem dostosowującym natężenie wyświetlania nocnego, którego użycie mogło powodować utknięcie (zablokowanie) przy wyświetlaniu nocnym.
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem nocnym, które pomijało etap stopniowego przejścia, gdy zostało wyłączone (ręcznie lub zgodnie z harmonogramem).
 • Rozwiązano problem z nadmiernym drenażem baterii w ostatnich buildach, gdy ekran był włączony.
 • Rozwiązano problem z przyciętą zawartością menu "..." w niektórych aplikacjach (Rejestrator głosu, Alarmy i zegar) włączonych na pełnym ekranie.
 • Rozwiązano problem z GSOD-em z komunikatem błędu "KERNEL_SECURITY_VIOLATION".
 • Rozwiązano problem, uniemożliwiający instalowanie lub aktualizowanie kompilacji Windows Insider Preview na niektórych maszynach wirtualnych. VM-y zawieszały się na czarnym ekranie z logo Windows.
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem ciemnego menu kontekstowego (jeśli wybrany był jasny motyw) po kliknięciu pozycji Wi-Fi na liście sieci wysuwanej z paska zadań.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Ustawień u niektórych Insiderów po kliknięciu sekcji Aplikacje.

Znane błędy i problemy

 • Uruchamianie gier z oprogramowaniem anty-cheatowym może wywołać GSOD.
 • Korzystając z funkcji Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego i wybierając opcję zachowania plików na urządzeniu, mając jednocześnie aktywną funkcję pamięci zarezerwowanej, konieczne będzie jeszcze jedno ponowne uruchomienie komputera, by upewnić się, że funkcja ta działa poprawnie.
 • Niektóre czytniki kart SD od Realtek nie działają poprawnie. Microsoft bada sprawę.
 • Karty dźwiękowe Creative X-Fi nie działają poprawnie. Microsoft i Creative pracują nad rozwiązaniem.
 • Jeśli instalowaliśmy którykolwiek z ostatnich buildów z pierścienia Skip Ahead i przeszliśmy do Slow lub Fast Ring, wówczas nie będą działać składniki opcjonalne, takie jak tryb dla deweloperów. Jeśli nam na nich zależy, powinniśmy na razie pozostać w Fast Ring.