Surface Laptop 4 oficjalnie zapowiedziany! Znamy już polską cenę

Surface Laptop 4 oficjalnie zapowiedziany! Znamy już polską cenę

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/13/2021, 4:31 PM

Liczba odsłon: 2688

Jeszcze parę godzin temu udostępnialiśmy zwiastun, na którym Microsoft wyraźnie zasugerował, że linia Surface Laptop doczeka się wkrótce odświeżenia. Cóż, na oficjalną zapowiedź nie musieliśmy czekać długo. Microsoft zaprezentował na blogu Surface Laptop 4 wraz z serią akcesoriów do wirtualnych spotkań. My z kolei zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na jego temat. Zapraszamy do lektury.

Surface Laptop 4 został zoptymalizowany pod kątem pracy w ekosystemie Microsoft 365. Zachował on znajomy design, detale i materiały, które znamy z poprzednich generacji. Niektóre z jego cech rozpoznawczych to ekran dotykowy PixelSense w proporcji 3:2 (rozmiary 13,5” i 15”), dwie wersje kolorystyczne — platynowa i czarna matowa — oraz dwa warianty wykończenia — Alcantara oraz klasyczne wykończenie metaliczne. Na wyposażeniu znajdziemy też przednią kamerę HD, która sprawdzi się nawet przy słabym oświetleniu, czy wbudowane mikrofony studyjne służące do bezproblemowej komunikacji ze współpracownikami i przyjaciółmi.

Najlepszej jakości doświadczenia audiowizualne zapewnią między innymi: zagęszczenie pikseli 201 PPI, ekran dotykowy z wysokim kontrastem czy głośniki Dolby® Atmos™ Omnisonic. Surface Laptop 4 ma też duży, wygodny gładzik ze wsparciem dla gestów dotykowych i świetną klawiaturę, które zapewnią wysoki komfort pracy i zabawy. Jeśli chodzi o wnętrze, znajdziemy w nim procesory 11 generacji Intel® Core™ albo AMD Ryzen™ Mobile z grafiką Radeon™ Graphics Microsoft Surface® Edition (8 rdzeni). Oba warianty zapewniają płynne działanie i wysoką wydajność — tak potrzebne w nowoczesnych, wielozadaniowych środowiskach pracy.

Surface Laptop 4

Microsoft dodaje, że w obu modelach specjalnie dostosował rozmieszczenie elementów, by podnieść wydajność i wydłużyć czas pracy na baterii (nawet do 19 godzin przy typowym obciążeniu w wariancie 13,5"/AMD). Konstrukcja laptopa jest minimalistyczna. Microsoft jak zwykle zadbał o najmniejsze detale i pozbawił urządzenie rozpraszających elementów. Nie znaczy to jednak, że Laptop 4 został pozbawiony popularnych złącz. Bynajmniej, do dyspozycji użytkowników pozostaje port USB-C, port USB-A, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz port Surface Connect.

Szczegółowe dane techniczne znajdują się na stronie Surface Laptop 4 w Microsoft Store. Urządzenie można już zamawiać w przedsprzedaży. W zależności od konfiguracji ceny wynoszą od 4999 zł do 8299 zł. Warto dodać, że przy zamówieniu w przedsprzedaży klienci otrzymają bezpłatnie słuchawki douszne Surface Earbuds! Datę wydania ustalono na 27 kwietnia 2021 roku.