Sterowanie dotykowe w 10 kolejnych tytułach Xbox Game Pass na Androida

Sterowanie dotykowe w 10 kolejnych tytułach Xbox Game Pass na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/22/2020, 5:43 PM

Liczba odsłon: 3225

Od niedawna członkowie Xbox Game Pass Ultimate z 22 państw mogą grać w ponad 100 tytułów na telefonach i tabletach z Androidem poprzez chmurę gamingową xCloud. Sterowanie w tych grach przy pomocy kontrolek dotykowych sprawia, że granie staje się jeszcze bardziej mobilne, ponieważ nie wymaga dodatkowego kontrolera. Dziś gigant ogłosił, że ów nowy system sterowania trafił do 10 kolejnych gier.

Pierwszą grą z kontrolkami sterowania na ekranie był Minecraft: Dungeons, a funkcjonalność była dostępna już w dniu premiery Cloud Gamingu. Jak dziś pisze Microsoft, reakcja graczy dosłownie zmiotła go z planszy, dlatego rozszerza bibliotekę wspieranych gier o dodatkową dziesiątkę.

10 kolejnych gier otrzymało sterowanie dotykowe Xbox!

Kontrolki dotykowe były jedną z najbardziej pożądanych funkcji gamingu w chmurze, a przy ich tworzeniu Microsoft współpracował z graczami i projektantami gier, aby zapewnić znajome doświadczenie i wsparcie gry na takim poziomie, do jakiego przyzwyczaił nas fizyczny kontroler. Dla każdego tytułu, który używa sterowania dotykowego Xbox, stworzyliśmy doświadczenie specjalnie zaprojektowane dla tej gry na urządzeniach mobilnych — tłumaczy Catherine Gluckstein, GM & Head of Product, Project xCloud. Poniżej lista gier, które od dzisiaj mają sterowanie dotykowe Xbox:

  • Dead Cells
  • Gucamelee! 2
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice
  • Hotshot Racing
  • Killer Instinct
  • New Super Lucky’s Tale
  • Slay The Spire
  • Streets of Rage 4
  • Tell Me Why
  • UnderMine

Jako że kontrolki każdej gry zostały indywidualnie dopracowane, będą one się różnić w zależności od tytułu, ale również i zmieniać wewnątrz tej samej gry. Przykładowo, we współpracy z Ninja Theory gigant opracował dla Hellblade: Senua’s Sacrifice sterowanie, które zmienia się, gdy się poruszamy oraz gdy spotykamy Northmenów — wówczas włączają się klawisze walki. W innych grach Microsoft dodał kontrolki, które nie modyfikują istniejącej gry, jak np. w Hotshot Racing. Gigant zaprezentował także uniwersalne ikony przycisków, dzięki którym łatwo rozpoznamy, który z nich odpowiada za bieg, kucanie itd.

Ikony - sterowanie dotykowe Xbox

Nakładki sterowania zostały również przygotowane w oparciu o zasady ergonomii — takie same, jak w tradycyjnym kontrolerze Xbox. Jako że nie są one fizyczne, lecz składają się z zer i jedynek, pojawia się dużo więcej możliwości personalizacji. Będzie to wygodne zwłaszcza dla osób o różnych rozmiarach dłoni i preferencjach.