Sporo zmian w interfejsie Outlook na Androida i iOS

Sporo zmian w interfejsie Outlook na Androida i iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/26/2022, 8:25 PM

Liczba odsłon: 1793

Mobilna aplikacja Microsoft Outlook na iOS i Androida otrzyma wkrótce całkiem sporo zmian, które ułatwią odnajdywanie wszystkich kontaktów, plików i nie tylko. Użytkowników czekają zmiany na pasku nawigacji, w wyszukiwarce, obsłudze plików i kontaktów czy wreszcie w dostępie do aplikacji M365.

Jeszcze na Ignite 2021 zaprezentowano wersję poglądową Microsoft TeamsJS v2, który umożliwia deweloperom rozszerzanie dostępności aplikacji i rozszerzeń wiadomości Teams na inne części Microsoft 365. SDK stał się ogólnodostępny na Build 2022, a teraz z jego możliwości będzie czerpał również mobilny Outlook. Oto niektóre z nadchodzących zmian, które będą stopniowo wdrażane na Androidzie i iOS:

Nowy pasek nawigacji

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest pasek nawigacji w dolnej części aplikacji na iOS i Androida.

Outlook na iOS i Androida

Obok istniejących modułów Poczty, Kalendarza i Wyszukiwania pojawia się nowy przycisk "Więcej". Z tego miejsca możemy przejść do Kontaktów, Plików i wszystkich naszych aplikacji. Pasek z zakładkami jest w pełni personalizowany, co pozwala dostosować go do sposobu, w jaki używamy Outlooka.

Microsoft dodaje, że niebawem aplikacje Teams, które obsługują Outlook Mobile i zostały dodane do aplikacji Teams, Outlook dla systemu Windows lub Outlook w sieci Web, będą automatycznie wyświetlane w Outlook na Androidzie i iOS. Sklep mobilny pojawi się później. Na pierwszy ogień pójdzie Android, a następnie zmiany będą wprowadzone na iOS.

Wyszukiwarka w Outlook staje się tablicą

Wyszukiwanie odgrywa obecnie kilka ról: jest stroną wyszukiwania, miejscem odkrywania treści i jedynym sposobem nawigowania do Plików i Kontaktów. Wkrótce rola strony wyszukiwania zostanie jasno sprecyzowana. Będzie to przewijany w pionie kanał (tablica lub feed) wiadomości, zawartości, zadań do wykonania i nie tylko. Zmieni się również nazwa.

Outlook na iOS i Androida

Gdy wyszukiwanie zmieni się w tablicę, jej widok zawierający całą istotną zawartość będzie przewijany w pionie. Pliki i Kontakty zostaną przeniesione ze strony wyszukiwania na pasek nawigacji. Wyszukiwanie będzie zawsze dostępne u góry Poczty i Kalendarza.

Przycisk i menu szybkich akcji

Przycisk Szybkich Akcji (Fast Action Button - FAB) obecnie daje dostęp do najczęściej używanych akcji dla danego modułu za pomocą jednego stuknięcia. Nowy przycisk menu ("^") zostanie dodany do FAB, dając dostęp do innych akcji w rozwijanym menu. Główny przycisk FAB rozwija się po otwarciu modułu i zwija się, by zejść nam z drogi, gdy scrollujemy i nawigujemy.

Outlook na iOS i Androida

Kolejność wdrażania zmian

Opisane tu zmiany będą wdrażane do aplikacji Outlook etapami. Większość trafi najpierw na Androida, a później na iOS. Jako pierwsze Pliki i Kontakty zostaną przeniesione z Wyszukiwania do przycisku "Więcej", a domyślna kolejność zmieni się na Pocztę, Kalendarz i Wyszukiwanie. Kolejność tę będzie można zmienić ręcznie.

Outlook na iOS i Androida

Następnie Wyszukiwanie zostanie przemianowane na Microsoft 365 Feed (Tablicę/Kanał Microsoft 365) w produktach M365, takich jak właśnie Outlook na iOS i Androida. Ikona wyszukiwania na górze Poczty i Kalendarza pozostanie taka sama.

Outlook na iOS i Androida

Wreszcie aplikacje Microsoft 365 staną się dostępne w Outlooku na iOS i Androidzie. Zauważymy, że przycisk "Więcej" zmieni nazwę na "Aplikacje".

Outlook na iOS i Androida

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia