Sporo nowości w Office Lens na Androida i iOS

Sporo nowości w Office Lens na Androida i iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/16/2018, 6:55 PM

Liczba odsłon: 1341

Office Lens to aplikacja, która dzięki technologii OCR zamienia zdjęcia (np. tablicy, paragonu czy dokumentu) na tekst wraz zachowaniem formatowania i osadzonych grafik, z możliwością późniejszego zapisania w OneNote lub formacie PDF. Aplikacja stała się znana jeszcze za czasów Windows Phone, by trafić ostatecznie na urządzenia z systemami iOS i Android. Właśnie na tych platformach Office Lens przez ostatnie trzy lata zyskał wiele inteligentnych i użytecznych funkcji. Dziś przedstawiamy te najnowsze.

Office Lens na urządzenia mobilne otrzymał w tym miesiącu całkiem przyzwoitą aktualizację. Zobaczmy, co ona wprowadza:

  • Czytnik immersyjny na Androidzie: Czytnik immersyjny jest popularną funkcją wielu aplikacji Microsoftu na różnych platformach, wliczając w to Windows, iOS i przeglądarki. W tym miesiącu te ułatwienie dostępu doczekało się również bezpośredniej integracji z Office Lens na Androidzie. Czytnik immersyjny pomaga użytkownikom łatwo zeskanować i przeczytać zawartość tekstową, nie tylko wykonując jej cyfrową kopię, ale również tworząc bardziej przystępne doświadczenie czytania dla osób, które mają z tym kłopoty (np. dysleksja). Niestety, w przypadku Office Lens funkcja współpracuje tylko z zawartością w języku angielskim.
  • Stuknij, aby zaznaczyć na Androidzie: gdy stukniemy ekran kamery, by złapać ostrość, Office Lens automatycznie wyszuka krawędzie dokumentu wokół miejsca stuknięcia i na tym konkretnym dokumencie zablokuje swoje "skupienie". Funkcja okazuje się przydatna, kiedy w kadrze znajduje się wiele obiektów, i dzięki niej możemy łatwo wybrać, który konkretnie dokument chcemy zeskanować.
  • Łatwiejsze usuwanie tła ze zdjęć na Androidzie: usuwanie tła spod dokumentu stało się łatwiejsze. Gdy skanujemy dokument, możemy przesunąć zaznaczenie do krawędzi, a przycinanie ustawi się na najbliższej rozpoznanej krawędzi dokumentu.
  • Adnotacje tekstowe na iOS: funkcja zdążyła już zadebiutować na Androidzie, a teraz mogą jej używać posiadacze iPhone'ów i iPadów. Office Lens oferuje tu zestaw różnych stylów i kolorów, które pozwalają nanosić adnotacje na dokumenty.

Korzystanie z Office Lens jest bardzo proste. Aplikacja jest darmowa i pobierzemy ją ze Sklepu Play na Androida oraz z AppStore na iOS.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia