Rozmycie tła i wyszukiwanie w OneDrive w aplikacji Zdjęcia

Rozmycie tła i wyszukiwanie w OneDrive w aplikacji Zdjęcia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/15/2023, 6:00 PM

Liczba odsłon: 1390

Aplikacja Zdjęcia otrzymała nową aktualizację dla Insiderów na Windows 11 w kanałach Dev i Canary. Dodaje ona parę ekscytujących funkcji, takich jak rozmycie tła, wyszukiwanie zdjęć w OneDrive w oparciu o zawartość, wyszukiwanie w oparciu o lokalizację, obsługę Motion Photos Samsunga i Google, a także kilka poprawek i ulepszeń.

Rozmycie tła

Background Blur to funkcja znana z wielu aplikacji, w tym Microsoft Teams. Dostępna teraz w aplikacji Zdjęcia w trybie edytowania. Po wybraniu opcji rozmycia tła aplikacja automatycznie wykryje tło. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wydobyć główny obiekt na pierwszy plan i rozmyć tło. Możesz dostosowywać efekt, korzystając z suwaka Intensywność rozmycia oraz zmieniać obszar rozmycia za pomocą narzędzia Pędzel zaznaczania.

Rozmycie tła - Zdjęcia na Windows 11

Rozmycie tła - Zdjęcia na Windows 11

Wyszukiwanie w oparciu o zawartość zdjęć w OneDrive

Aplikacja Zdjęcia pozwala teraz przeszukiwać Twoją bibliotekę obrazów w OneDrive, korzystając z opisów tego, co się na nich znajduje. Aby z tego korzystać, zaloguj się na swoje konto Microsoft, przejdź do sekcji OneDrive (tylko użytkownicy domowi/indywidualni) i na pasku wyszukiwania wpisz to, czego szukasz, np. samochód, plaża, urodziny albo wakacje. W oparciu o te tagi i inteligentne rozpoznawanie obrazów Zdjęcia dostarczą pasujące wyniki.

Wyszukiwanie w oparciu o zawartość zdjęć w OneDrive

Znany problem: jeśli jesteś nowy/a w OneDrive i nie używałeś/aś wcześniej wyszukiwania obrazów w OneDrive, wyszukiwanie w Zdjęciach może nie zadziałać od razu, ponieważ OneDrive najpierw zacznie przetwarzać obrazy. Jeśli nie widzisz żadnych efektów, sprawdź ponownie za kilka godzin.

Wyszukiwanie w oparciu o lokalizację

Możesz teraz szukać zdjęć w oparciu o lokalizację, w której zostały wykonane. Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich zdjęć w Twojej kolekcji, w tym w systemach plików, OneDrive i iCloud.

Obsługa Motion Photos Samsunga i Google

Możesz teraz oglądać wideo Motion Photos zarejestrowanych na urządzeniach Google i Samsunga.

Obsługa Motion Photos Samsunga i Google

Poprawki i ulepszenia

  • Zaktualizowano logikę up-samplingu, dzięki czemu obrazy nie wyświetlają się rozpikselowane przy dużym przybliżeniu.
  • Obsługa dotyku dla pokazu slajdów jest już dostępna. Przeciągaj palcem w lewo i prawo, aby łatwo nawigować do poprzedniego/następnego zdjęcia w pokazie slajdów.
  • Opcje wideo Utwórz i Edytuj są teraz łatwo dostępne na górze widoku galerii.
  • Rozwiązano problem z wymaganiem ponownego uruchomienia aplikacji, aby zdjęcia z iCloud zaczęły się pokazywać. Po włączeniu synchronizacji w iCloud dla aplikacji Windows zobaczysz, jak zaczną pokazywać się w niej zdjęcia.

Wymienione wyżej nowości są już dostępne w aplikacji Zdjęcia dla Windows Insiderów w Dev i Canary Channel. Upewnij się, że aplikacja jest zaktualizowana do wersji 2023.11090.13001.0 lub nowszej.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/09/14/windows-photos-gets-background-blur-search-motion-photo-support-and-other-enhancements/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia