Rekordowy popyt na Xbox Series X i S. Konsole wyprzedały się pierwszego dnia

Rekordowy popyt na Xbox Series X i S. Konsole wyprzedały się pierwszego dnia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/23/2020, 3:48 PM

Liczba odsłon: 2190

Wczoraj ruszyła przedsprzedaż konsol Xbox Series X/S, których liczba na tym etapie według komunikatu Microsoftu jest ograniczona. Jednocześnie w ostatnich dniach Microsoft ogłosił przejęcie Bethesdy i pozostałych studiów należących do ZeniMax Media. Ogłoszenie tego faktu akurat w tym czasie okazało się świetnym wabikiem na klientów. Gigant podał bowiem, że zapotrzebowanie na nowe konsole jest rekordowe.

Jesteśmy zaszczyceni bijącym rekordy zapotrzebowaniem na Xbox Series S i X. Wielkie podziękowania dla wszystkich za tę ekscytację — czytamy na twitterowym koncie Xbox. Jeśli nie udało wam się dzisiaj, pamiętajcie, aby zarejestrować się u jednego ze sprzedawców detalicznych, by otrzymywać aktualizacje, i spodziewajcie się, że więcej konsol będzie dostępnych 10 listopada. Najwyraźniej sugerowane przez Microsoft ograniczenia liczby konsol dostępnych w preorderze już dały o sobie znać. Nie wszyscy bowiem mogli je zamówić pierwszego dnia. Być może do dnia premiery będą jeszcze kolejne dostawy, ale niestety nie podano szczegółów.

Nowe konsole wyprzedały się naprędce nie tylko dlatego, że to w końcu początek nowej generacji, a ponadto Xbox Series X jest najpotężniejszą konsolą na rynku. Bez wątpienia hype na Xboksa nakręciło niedawne przejęcie Bethesdy (twórców ostatnich części Fallout i The Elder Scrolls) oraz kilku innych studiów, w tym id Software, Arkane, MachineGames czy Tango Gameworks. Jako że należeć one będą do Xbox Game Studios, wszystkie ich przyszłe produkcje będą tytułami na wyłączność dla Xbox, PC i chmury gamingowej xCloud na Androida. Możliwe, że jeszcze kilka gier, nad którymi prace są daleko posunięte, zostanie wydanych także na inne platformy. W dalszej przyszłości jednak nie będą one wydawane na PlayStation, co tym bardziej skłania graczy do zakupu nowego Xboksa.

Co ciekawe, w niedawnej rozmowie już po ogłoszeniu wspomnianych przejęć Satya Nadella wyjawił, że Microsoft nie spoczął na laurach i szykuje kolejne przejęcia studiów. Można więc oczekiwać, że Xbox (wraz z Windows 10) stanie się prawdziwą fabryką tytułów ekskluzywnych z najwyższej półki, co czyni go jeszcze poważniejszym rywalem dla PS.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia