Rebranding i nowy design. Aplikacja "Twój telefon" to teraz "Łącze z telefonem"

Rebranding i nowy design. Aplikacja "Twój telefon" to teraz "Łącze z telefonem"

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/1/2022, 1:49 PM

Liczba odsłon: 3800

Przed paroma laty, gdy już przygoda z Windows Phone została definitywnie zakończona, Microsoft rozpoczął integracje z Androidem i iOS. Jednym z kamieni milowych było wydanie w październiku 2018 roku aplikacji Twój telefon i Pomocnik aplikacji Twój telefon (Łącze do Windows). Po wielu świetnych aktualizacjach czas na rebranding i odświeżenie wyglądu. Nowa nazwa ma "zunifikować doświadczenie dla wszystkich użytkowników".

Przez prawie 4 lata aplikacja Twój telefon (Your Phone) mocno się rozwinęła, by umożliwić korzystanie z telefonu... praktycznie bez potrzeby fizycznego do niego dostępu (musi on jednak znajdować się w pobliżu). Dziś można już swobodnie przeglądać telefon, otwierać jego aplikacje, przerzucać pliki, pisać SMS-y i robić wiele innych rzeczy bezpośrednio w Windows. Najwyraźniej aby lepiej zobrazować te scenariusze, Microsoft zdecydował się na zmianę nazwy.

To była ekscytująca przygoda, odkąd po raz pierwszy ogłosiliśmy aplikacje Twój telefon i Pomocnik aplikacji Twój telefon w październiku 2018 r. Od tamtego czasu zaczęliśmy przenosić wszystkie ważne funkcje i zawartość z telefonu z Androidem na PC z Windows. W trakcie tej podróży uważnie wysłuchaliśmy Waszych opinii i wykorzystaliśmy je do dalszego rozwoju naszych aplikacji.

Nasza ostatnia ewolucja wprowadza nową nazwę, aby zunifikować doświadczenie dla wszystkich naszych użytkowników. Zgodnie z tym przedstawiamy Microsoft Phone Link ("Łącze z telefonem") jako doświadczenie aplikacji na PC i Link to Windows ("Łącze do Windows") jako naszą mobilną aplikację na urządzenia z Androidem.

— Microsoft

"Łącze z telefonem" zdaje się lepiej odzwierciedlać funkcjonalność aplikacji. "Twój telefon" to nie była jednak zła nazwa, tylko prawdopodobnie zbyt ogólna i nieco kłopotliwa w odmianie. Oprócz tego Microsoft zapowiedział dalsze zmiany w designie.

Microsoft Phone Link - Łącze z telefonem

Dopracowaliśmy projekt Łącze z telefonem na waszych PC, aktualizując interfejs aplikacji, aby dopasować go do języka designu Microsoftu na Windows 11. Nadal jest to prosta i elegancka aplikacja, którą uwielbiacie, ale została na nowo zoptymalizowana, dzięki czemu możecie mieć pewność, że pozostaniecie w kontakcie z całą swoją zawartością.

A dzięki nowemu designowi nawigacji z zakładkami w aplikacji Łącze z telefonem wszystkie ważne funkcje, na których Wam zależy, są teraz łatwiejsze w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej.

— Microsoft

Microsoft zaleca również aktualizację Łącza do Windows na telefonach z Androidem. Sama aplikacja jest preinstalowana na wybranych modelach Samsung, HONOR i Surface Duo z Androidem 9.0 lub nowszym. Znaleźć ją można w menu szybkich ustawień. W przypadku wszystkich pozostałych urządzeń z Androidem 7.0 lub nowszym aplikację Łącze do Windows można pobrać ze Sklepu Google Play.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia