Raport przejrzystości Xboksa. Jak Microsoft dba o bezpieczeństwo graczy?

Raport przejrzystości Xboksa. Jak Microsoft dba o bezpieczeństwo graczy?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2022, 3:30 PM

Liczba odsłon: 594

Aby pokazać swoje zaangażowanie w kwestię "wspierania przestrzeni, które są bezpieczne, pozytywne, inkluzywne i witające wszystkich graczy", Microsoft opublikował pierwszy raport przejrzystości Xboksa. Dokument opisuje 4,33 mln proaktywnych działań przeciwko fałszywym i łamiącym zasady kontom w społeczności Xbox.

Raport dotyczący przejrzystości Xbox obejmuje szeroki zakres działań, które firma Microsoft podjęła w celu moderowania treści na platformie Xbox. Naszym celem jest podzielenie się z użytkownikami pracą, która odbywa się za kulisami, aby społeczność mogła zrozumieć nasze podejście i praktyki w zakresie bezpieczeństwa.
— Microsoft

Raport dotyczący przejrzystości Xbox

Xbox Transparency Report podaje dokładne liczby i wyjaśnienia dotyczące pracy, mającej na celu ochronę graczy i moderację treści na platformie. Microsoft zobowiązał się do okresowego (co 2 lata lub pół roku) aktualizowania raportu, aby dzielić się informacjami o postępach. Kluczowe wnioski z raportu mówią, że:

  • Xbox podejmuje działania, aby oferować lepsze doświadczenia. Zespół Xbox przeprowadził ponad 4,33 mln proaktywnych działań wobec nieautentycznych kont, co stanowi 57% wszystkich działań w pierwszym półroczu 2022 roku. Nieautentyczne konta to zazwyczaj konta zautomatyzowane lub utworzone przez boty, które tworzą nierówne szanse i mogą negatywnie wpłynąć na pozytywne doświadczenia graczy. Proaktywna moderacja, 9-krotnie większa niż w tym samym okresie ubiegłego roku, pozwala Microsoftowi wyłapywać negatywne treści i zachowania, zanim te dotrą do graczy. Firma stale inwestuje oraz ulepsza technologię, aby gracze mogli cieszyć się bezpiecznymi, pozytywnymi i atrakcyjnymi doświadczeniami.
  • Gracze są zarządcami społeczności. Raportowanie graczy jest kluczowym elementem podejścia Xboksa do bezpieczeństwa. Oprócz proaktywnych środków bezpieczeństwa, inwestycji w technologie skanowania i filtrowania oraz edukacji społeczności Xbox Ambassador raportowanie pomaga usprawnić pracę moderatorów. Gracze przesłali w ostatnim okresie ponad 33 mln zgłoszeń, przy czym komunikacja (46%) i zachowanie (43%) stanowiły większość ich obaw. Agenci moderacji treści pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, aby upewnić się, że treści i zachowania znalezione na platformie są zgodne ze Standardami społeczności.
  • Gracze mają kontrolę. Każdy gracz jest inny, a preferencje dotyczące treści i doświadczeń nie są uniwersalne. Xbox oferuje graczom wiele sposobów dostosowywania ustawień: od filtrów wiadomości po kontrolę rodzicielską. Te ustawienia pozwalają graczom zarządzać rodzajem treści, które widzą i doświadczają — czy to na komputerze, konsoli, czy w dowolnym miejscu dzięki Xbox Cloud Gaming (Beta). Gracze, a także rodzice w przypadku konta dziecka, mogą przejąć kontrolę i włączyć odpowiednie dla siebie ustawienia.

Raport dotyczący przejrzystości Xbox można przejrzeć na jego stronie.