Poprawki zabezpieczeń i stabilności w majowej aktualizacji Surface Book 3

Poprawki zabezpieczeń i stabilności w majowej aktualizacji Surface Book 3

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/27/2022, 8:30 PM

Liczba odsłon: 2170

Do grona urządzeń Surface, które w tym miesiącu otrzymały aktualizacje oprogramowania układowego, dołączyła trzecia generacja Surface Booka. Nie wprowadza ona jakichś szczególnie przełomowych zmian, niemniej jednak użytkownicy laptopa powinni ucieszyć się z poprawek stabilności i bezpieczeństwa.

Aktualizacja dostępna jest dla urządzeń Surface Book 3 z systemem Windows 10 May 2020 Update (wersja 20H1) lub nowszym. Zawiera ona aktualizację zabezpieczeń dotyczącą krytycznej podatności oraz poprawki stabilności systemu. Microsoft dodaje również, że Surface Storage Firmware Update z 27 kwietnia rozwiązał problem ze scenariuszem, w którym część klientów nie mogła załadować Windows po zainstalowaniu aktualizacji z lutego. Omawiana tu bieżąca aktualizacja (datowana na 23 maja) ponownie udostępnia aktualizacje firmware'u oraz sterowników, oryginalnie udostępnione w lutym. Sprawdźmy teraz, co znalazło się w tym pakiecie:

Nazwa w Windows Update Nazwa w Menedżerze urządzeń
Surface - Firmware - 13.101.140.0 Surface UEFI – Firmware
Surface - Firmware - 13.0.1889.2 Surface ME - Firmware
Intel - System - 2120.100.0.1085 Intel(R) Management Engine Interface - System Devices

Przypomnijmy, że w maju aktualizacje otrzymały już wcześniej Surface Duo i Surface Duo 2, Surface Pro 7 i Surface Pro 8 oraz Surface Laptop Studio.