Po trudnym okresie E3 powróci w 2023 r.

Po trudnym okresie E3 powróci w 2023 r.

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/27/2022, 2:57 PM

Liczba odsłon: 1492

Electronic Entertainment Expo ma za sobą kilka ciężkich lat, wliczając w to 2 anulowane konferencje oraz odpłynięcie Sony i Nintendo. Teraz, gdy pandemia dogasa, a przynajmniej wiele na to wskazuje, organizatorzy mogą powrócić do klasycznej, osobistej formuły eventu. Już w czerwcu zapowiedziano, że E3 powróci w 2023 roku. Teraz znamy więcej szczegółów.

Ostatnie lata były dla E3 trudne nie tylko przez pandemię koronawirusa, ale również przez odwrót Sony i Nintendo, które postanowiły organizować własne, niezależne konferencje. E3 2020 i 2022 w ogóle się nie odbyły z powodu obostrzeń, a edycję 2021 poprowadzono tylko w formule online. Niedawno zostało potwierdzone, że E3 2023 odbędzie się w obu tych opcjach — zarówno jako fizyczne targi, jak też jako transmisja online. Nowe wiadomości podał organizator E3, który pisze, że hype zaczyna się teraz.

E3 2023 odbędzie się jako wydarzenie osobiste w Los Angeles Convention Center w dniach 13-16 czerwca. Impreza zostanie podzielona na osobne dni i obszary dla firm i konsumentów. Zostało też podane, że ESA poprowadzi event we współpracy z ReedPop. Organizatorzy chcą powrócić do pamiętnych doświadczeń poprzez następujące cele:

  • Zrobienie lepszego eventu biznesowego, na którym łatwiej się łączyć, poznawać i prowadzić wywiady.
  • Zapewnienie lepszych doświadczeń konsumenckich z rzeczami, które fani rzeczywiście robią.
  • Partnerstwo, wsparcie i przyjaźń ze wszystkimi, którzy ogłaszają gry na targach E3 i wokół nich, niezależnie od tego, czy faktycznie znajdują się w centrum kongresowym.

Jak wspomnieliśmy, Sony i Nintendo organizują własne pokazy i zapewne w przyszłym roku nie wrócą na E3. Wróci na nie jednak z pewnością Microsoft/Xbox, który od wielu lat jest stałym gościem, a jego pokazy nieraz biły rekordy oglądalności.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia