Paint Cocreator dostępny dla Windows Insiderów

Paint Cocreator dostępny dla Windows Insiderów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/27/2023, 9:00 PM

Liczba odsłon: 586

Paint otrzymał dziś kolejną wyjątkową aktualizację, tym razem dostępną dla Windows Insiderów na Windows 11 w kanałach Dev i Canary (wersja 11.2309.20.0). Wprowadza ona do edytora grafiki funkcję Paint Cocreator, nowe doświadczenie AI oparte na DALL-E, które pomoże Ci tworzyć niesamowite obrazy w oparciu o Twój opis tekstowy.

Podobnie jak to wygląda w Bing Image Creator, Paint Cocreator pozwala tworzyć obrazy za pomocą słów. Wpisz kilka słów albo dłuższy opis tego, co chcesz zobaczyć, a Paint Cocreator wygeneruje 3 wariacje obrazu. Wybierz któryś z nich, aby wrzucić go na kanwę Painta, gdzie możesz pracować z nim dalej!

Paint Cocreator - AI

Dostęp do tej funkcjonalności jest mocno ograniczony — nie tylko do Canary i Dev Channel. Jej wdrażanie będzie stopniowe i gdy otrzymasz aktualizację, nadal musisz dołączyć do listy oczekujących, logując się na konto Microsoft i klikając nowy przycisk Cocreator na pasku narzędzi. Otrzymasz powiadomienie na e-mail, gdy będziesz już mógł/mogła korzystać z wersji zapoznawczej. Dostaniesz też 50 kredytów, z których każdy pozwala wygenerować nowy zestaw obrazów. Nie wiadomo, czy ten system zostanie utrzymany — w końcu Kreator Obrazów Bing robi dokładnie to samo, a kredyty jedynie przyspieszają proces.

Paint Cocreator - AI

Microsoft przypomina o swoich zobowiązaniach odnośnie do odpowiedzialnych praktyk AI. Kiedy używasz Paint Cocreatora, aplikowane jest filtrowanie treści i inne zabezpieczenia uniemożliwiające generowanie krzywdzących, obraźliwych czy niestosownych obrazów. Działanie usługi będzie stale optymalizowane w oparciu o użycie w prawdziwym świecie i feedback. Paint Cocreator Preview jest dostępny dla anglojęzycznych użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Włoszech i Niemczech.

Paint otrzymał niedawno funkcje AI, takie jak inteligentne usuwanie tła, ale też obsługę warstw, przezroczystości i plików PNG oraz nowoczesny wygląd.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/09/27/paint-app-update-introducing-paint-cocreator-begins-rolling-out-to-windows-insiders/