Obsługa Bluetooth LE Audio w Windows 11 Canary Channel (build 25977)

Obsługa Bluetooth LE Audio w Windows 11 Canary Channel (build 25977)

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/21/2023, 7:36 PM

Liczba odsłon: 868

Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację w Canary Channel o numerze 25977. Główną nowością jest wprowadzenie obsługi Bluetooth® LE Audio i spora garść poprawek błędów.

Ponadto od teraz kompilacja 25977 dostępna jest także w postaci obrazu ISO.

Windows 11: Nowości w kompilacji 25977 w Canary Channel

Poprawa dostępności dzięki Bluetooth® LE Audio

Microsoft ogłosił, że system Windows zrobił znaczący krok naprzód w zakresie dostępności, obsługując aparaty słuchowe wyposażone w najnowszą technologię Bluetooth® Low Energy Audio (LE Audio). Klienci korzystający z tych nowych aparatów słuchowych mogą teraz bezpośrednio parować, przesyłać strumieniowo dźwięk i odbierać połączenia na swoich komputerach z systemem Windows dzięki obsłudze LE Audio.

Ta funkcja jest dostępna na urządzeniach z systemem Windows z niedawno ogłoszoną obsługą Bluetooth® LE Audio, która w nadchodzących miesiącach będzie rosnącym rynkiem urządzeń. Podczas nadchodzących kompilacji Microsoft wprowadzi dodatkowe możliwości aparatów słuchowych w systemie Windows, takie jak kontrolowanie ustawień wstępnych dźwięku bezpośrednio w ustawieniach systemu Windows.

Ulepszenia lokalizacji systemu Windows

Microsoft dodał nowe elementy sterujące, które pomogą Ci zarządzać aplikacjami, które mają dostęp do listy otaczających Cię sieci Wi-Fi, których można użyć do określenia Twojej lokalizacji. Możesz przeglądać i modyfikować aplikacje, które mają dostęp do listy sieci Wi-Fi, wybierając Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Lokalizacja.

Windows 11 Canary Channel (build 25977)

Aby uprościć proces udostępniania swojej lokalizacji zaufanym aplikacjom, dodano także nowy monit, który pojawi się, gdy aplikacja po raz pierwszy spróbuje uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji lub informacji o Wi-Fi. Ten monit włączy usługi lokalizacyjne i umożliwi aplikacji dostęp do Twojej lokalizacji, pomagając Ci w wykonywaniu zadań, takich jak znajdowanie wskazówek lub sprawdzanie pogody, bez konieczności przechodzenia do Ustawień. Ponadto monit powiadomi, gdy aplikacja nieoczekiwanie poprosi o dostęp do usług lokalizacyjnych, dzięki czemu będzie można odmówić dostępu do lokalizacji. Jeśli nie chcesz, aby aplikacje miały kiedykolwiek dostęp do Twojej lokalizacji, możesz wyłączyć opcję Powiadamiaj, gdy aplikacje żądają lokalizacji na stronie Ustawienia lokalizacji.

Windows 11 Canary Channel (build 25977)

Po udzieleniu pozwolenia aplikacje korzystające z informacji o lokalizacji lub Wi-Fi będą teraz wyświetlane w obszarze Ostatnia aktywność na stronie Lokalizacja, a ikona lokalizacji będzie wyświetlana na pasku zadań, gdy aplikacja będzie używana. Pomoże Ci to lepiej monitorować, kiedy aplikacje korzystają z tych informacji.

SMB poprzez kontrolę dostępu klienta QUIC

Począwszy od tej kompilacji (kompilacja 25977), SMB over QUIC obsługuje teraz dodatkowe opcje kontroli dostępu dla klientów. Udoskonala to istniejącą funkcję SMB over QUIC, która wprowadziła alternatywę dla transportu sieciowego TCP, zapewniając bezpieczną i niezawodną łączność z brzegowymi serwerami plików za pośrednictwem niezaufanych sieci, takich jak Internet.

Ta nowa funkcja wymaga zarówno wersji Windows 11 Insider Preview Build 25977, jak i Windows Server Insider Preview Build 25967 lub nowszej wersji działającej na maszynie wirtualnej.

Zmiany i ulepszenia w kompilacji 25977 w Canary Channel

Ogólne

 • Począwszy od tej kompilacji, poczta i kalendarz nie będą już instalowane po wykonaniu czystej instalacji przy użyciu obrazów ISO. Dotyczy to tylko czystych instalacji kompilacji 25977 i nowszych na kanale Canary Channel. Poczta i kalendarz nie zostaną usunięte po uaktualnieniu dla Insiderów w Canary Channel.

Menu Start

 • Pasek gry Xbox będzie teraz wyświetlany jako pasek gry w menu Start, a także w obszarze Ustawienia > System > Składniki systemu. Ta zmiana zostanie wprowadzona poprzez aktualizację Game Bar za pośrednictwem sklepu Microsoft Store.

Pasek zadań

 • Ikona sieci na pasku zadań jest teraz animowana, gdy połączenie jest nawiązane. Ta animacja zastępuje odłączoną kulę ziemską, gdy sieć potrzebuje czasu na nawiązanie połączenia internetowego.

Wprowadzanie

 • W tej kompilacji uwzględniono dwa nowe układy klawiatury. W tych układach zastosowano dwa nowe niemieckie standardy rozszerzonego układu (E1 i E2). Rozszerzone układy umożliwiają użytkownikom wpisywanie wszystkich znaków potrzebnych w języku niemieckim (w tym niemieckich cudzysłowów, które nie były wcześniej dostępne), wszystkich językach UE opartych na łacinie, grece, transkrypcji fonetycznej IPA, transkrypcji egipskich hieroglifów, większości języków łacińskich z całego świata (w tym język wietnamski z wieloma akcentami na znak) i nie tylko. Aby włączyć jeden z tych układów, przejdź do Ustawienia > Czas i język > Język i region i wybierz Opcje językowe pod wielokropkiem dla języka, w którym chcesz używać tej klawiatury. Na stronie Opcje wybierz Dodaj klawiaturę i poszukaj nowych układów klawiatury Niemiecki rozszerzony (E1) lub Niemiecki rozszerzony (E2).

Ustawienia

 • W Ustawieniach w miejscu, gdzie jest hasło Wi-Fi we właściwościach Wi-Fi, wyświetlany jest teraz kod QR, dzięki czemu możesz łatwiej udostępniać je innym. Kod QR wyświetlamy także podczas konfigurowania mobilnego punktu dostępu w celu udostępniania połączenia sieciowego.

Poprawki w kompilacji 25977 w Canary Channel

 • Naprawiono podstawowy problem uważany za główną przyczynę problemów z uruchamianiem różnych gier (powołując się na problemy z grafiką) lub zmianą rozdzielczości w kompilacji 25967.
 • Microsoft poprawił wydajność podczas rozwijania panelu nawigacji w Menedżerze zadań.
 • Naprawiono problem polegający na tym, że niektóre pliki .rar otwierały się puste lub z nieoczekiwanym komunikatem informującym, że brakuje pamięci do otwarcia pliku.

Znane problemy

 • Używanie dyktowania w dostępie głosowym powoduje awarię dostępu głosowego.
 • Microsoft bada zgłoszenia wskazujące, że kolejka wydruku nie jest już dostępna.
 • Niektóre popularne gry mogą nie działać poprawnie w najnowszych kompilacjach Insider Preview na Canary Channel. Pamiętaj, aby przesłać opinię w Centrum opinii na temat wszelkich problemów, jakie zauważysz podczas grania w gry w tej kompilacji.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/10/18/announcing-windows-11-insider-preview-build-25977-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia