Nowy styl wyświetlania powiadomień w Windows 11

Nowy styl wyświetlania powiadomień w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/28/2023, 3:15 PM

Liczba odsłon: 1381

W wydanej wczoraj kompilacji 23511 w Dev Channel do systemu Windows 11 zawitało trochę nowości z obszarów Windows Spotlight, powiadomień, Windows Copilot, menu Start, paska zadań i zasobnika, Eksploratora plików, układów przyciągania, Ustawień i nie tylko. W linkowanym artykule możecie sprawdzić listę zmian. Teraz przyjrzymy się bliżej jednej z nich, a mianowicie nowemu stylowi wyświetlania informacji o powiadomieniach.

Przez wiele lat w systemie Windows ikoną powiadomień był dymek (pusty lub pełny) i/lub licznik powiadomień. Kliknięcie tego przycisku w obszarze powiadomień na pasku zadań powoduje otwarcie Centrum akcji w Windows 10 albo Centrum powiadomień w Windows 11. I choć ikona dymka jest zgodna z wyglądem powiadomień w prawym dolnym rogu ekranu, to Microsoft zaadaptował właśnie odmienny styl, bardziej przypominający ten z wielu popularnych aplikacji. Zamiast dymka zobaczymy teraz dzwonek!

Ikona dzwonka - powiadomienia w Windows 11

Ikona dzwonka, czyli tzw. dzwoneczek, to rozpoznawalny symbol powiadomień w wielu aplikacjach, takich jak choćby Facebook, Twitter czy YouTube. Teraz jest on obecny również w Windows 11 w Dev Channel. W przypadku braku powiadomień dzwonek jest pusty. Wypełnia się systemowym kolorem wiodącym, gdy pojawią się nieprzeczytane powiadomienia. Z kolei w trybie "Nie przeszkadzać" na pustym dzwonku pojawią się litery "Zz" (zamiast dawnego księżyca). Ponadto Microsoft zrezygnował z plakietki z licznikiem powiadomień wyświetlanej na ikonie. Dopiero po najechaniu wskaźnikiem myszy na ikonę zobaczymy, ile jest nieprzeczytanych powiadomień.

Ikona dzwonka - powiadomienia w Windows 11

Zmiana dopiero zaczęła być testowana z Insiderami w Dev Channel. O ile nie zostanie wycofana, to z dużym prawdopodobieństwem trafi do publicznego wydania systemu w 4. kwartale tego roku, w ramach aktualizacji Windows 11 23H2.

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-gets-a-reworked-notification-center-button-ditches-notification-counter/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia