Nowy obraz ISO Windows 11 Insider Preview (build 22621 w Beta Channel)

Nowy obraz ISO Windows 11 Insider Preview (build 22621 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/12/2022, 2:40 PM

Liczba odsłon: 4300

Microsoft wypuścił wczoraj nowe kompilację Windows 11 Insider Preview — tym razem osobno w Dev Channel i Beta Channel, co ma szczególne znaczenie, zwłaszcza dla osób planujących zmianę kanału. W tym artykule zajmiemy się buildem 22621 w kanale wersji Beta. Jest on dostępny jako obraz ISO i wprowadza trochę poprawek. Pełna lista zmian poniżej.

Windows 11: zmiany w kompilacji 22621 w Beta Channel

Obraz ISO

Windows 11 build 22621 został wydany jako obraz ISO — do pobrania tutaj.

Poprawki błędów

[Ogólne]

  • Zaktualizowano podstawową platformę mowy, aby poprawić rozpoznawanie aktywności głosowej przy dostępie głosowym, napisach na żywo i wprowadzaniu (pisaniu) głosem. Rozwiązano też trochę problemów z rozpoznawaniem interpunkcji.

[Eksplorator plików]

  • Rozwiązano problem z błędem 0x800703E6 podczas kopiowania plików z Dysku Google.
  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe, jeśli kiedykolwiek otworzyliśmy menu kontekstowe, wykonaliśmy kombinację CTRL + ALT + DEL i anulowaliśmy.

[Pasek zadań]

  • Rozwiązano problem związany z ładowaniem ikon zasobnika w Ustawieniach > Personalizacja > Pasek zadań. Mogło to powodować wysypywanie się Ustawień po wejściu na tę stronę. Problem mógł też prowadzić do wysypywania się explorer.exe.

[Zabezpieczenia Windows]

  • Rozwiązano problem z nieoczekiwanym blokowaniem przez Smart App Control (inteligentną kontrolę aplikacji) poprawnie podpisanych aplikacji.

Znane problemy

[Napisy na żywo]

  • Niektóre aplikacje na pełnym ekranie (np. odtwarzacze wideo) uniemożliwiają wyświetlanie napisów na żywo.
  • Niektóre aplikacje umieszczone w górnej części ekranu i zamknięte przed uruchomieniem napisów na żywo zostaną ponownie uruchomione za oknem napisów na żywo umieszczonym u góry. Należy użyć menu systemowego (ALT + spacja), gdy aplikacja ma fokus, aby przesunąć okno aplikacji dalej w dół.

Przypomnijmy, że wraz z wydaną wczoraj kompilacją 25115 w Dev Channel zamyka się okienko, które umożliwiało zmianę kanału bez potrzeby wykonywania czystej instalacji. Po zainstalowaniu mamy jednak 10 dni na jej wycofanie i przełączenie się na kanał wersji Beta. Jeśli nie zrobimy tego w tym czasie, jedyną opcją przejścia do Bety będzie czysta instalacja Windows 11.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia