Nowy Outlook i ulepszenia grafiki w Windows 11 (build 25915 w Canary Channel)

Nowy Outlook i ulepszenia grafiki w Windows 11 (build 25915 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/27/2023, 8:05 PM

Liczba odsłon: 1457

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację w Canary Channel. W niej dotarł nowy Outlook jako domyślna aplikacja systemowa zastępująca Pocztę i Kalendarz. Pojawiło się też parę ulepszeń grafiki i poprawek błędów. Z listą zmian możecie zapoznać się poniżej.

Windows 11: nowości w kompilacji 25915 w Canary Channel

Nowy Outlook na Windows to teraz wbudowana aplikacja

Począwszy od tego builda, Outlook for Windows Preview to teraz systemowa aplikacja, która zastępuje dawną Pocztę i Kalendarz. Dowiedz się więcej z naszych artykułów: Nowy Outlook zastąpi Pocztę i Kalendarz na Windows 11 w 2024 oraz Nowy Outlook już pod koniec sierpnia dla użytkowników Microsoft 365.

Nowy Outlook na Windows

Nowe funkcje z Dev Channel

Ta kompilacja zawiera nowe funkcje znane z Dev Channel, takie jak zmodernizowany Widok główny w Eksploratorze plików, pasek adresu i panel szczegółów, ulepszenia technologii bezhasłowej, opcję niełączenia przycisków paska zadań i nie tylko.

Zmiany i ulepszenia grafiki

  • Ulepszono logikę częstotliwości odświeżania, aby umożliwić różne częstotliwości na różnych monitorach w zależności od częstotliwości odświeżania danego monitora i zawartości wyświetlanej na ekranie. Pomoże to w sytuacjach z wielozadaniowością zależną od częstotliwości odświeżania, na przykład podczas grania i oglądania wideo w tym samym czasie.
  • Kiedy włączone są Dynamic Refresh Rate (DRR) i oszczędzanie baterii, Windows będzie pozostawał przy niskiej częstotliwości odświeżania i nie przyłączy się na wyższą częstotliwość do czasu wyłączenia oszczędzania baterii.

Poprawki błędów

  • Rozwiązano problem dotyczący użytkowników urządzeń ASUS lub PC z płytami głównymi tego producenta. Mogą oni już pobrać ten build Canary.
  • Urządzenia z połączeniem Ethernet nie będą już tracić połączenia z siecią po aktualizacji do tego builda.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/07/27/announcing-windows-11-insider-preview-build-25915/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia