Nowe połączenia z kontem Google w Windows Phone już w czerwcu?

Nowe połączenia z kontem Google w Windows Phone już w czerwcu?

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/11/2013, 4:57 PM

Liczba odsłon: 2446

Protokoły CalDAV i CardDAV wspierające usługi konta Google w systemie Windows Phone mają zostać wprowadzone do końca czerwca tego roku. Ale co w przypadku zapowiadanej niedawno większej aktualizacji systemu?

W grudniu ubiegłego roku Google zapowiedziało, że rezygnuje z obsługi protokołu Exchange Active Sync w Windows Phone. Oznaczało to, że użytkownicy korzystający z konta Google i poczty Gmail nie mieliby możliwości synchronizacji swoich danych, kalendarza oraz listy kontaktów z systemem Windows Phone. W związku z tym, że według statystyk kont Google jest więcej niż kont Hotmail czy Outlook.com, Microsoft w trosce o swoich klientów wynegocjował z Google żeby ostateczna rezygnacja z protokołu Exchange Active Sync miała miejsce w lipcu. Tyle czasu Microsoft potrzebował na wprowadzenie do Windows Phone obsługi nowych połączeń.

Dzisiaj jeden z członków zespołu Windows Phone zapowiedział, że system będzie wspierał protokoły CalDAV i CardDAV jeszcze przed końcem półrocza. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że Microsoft zapowiedział niedawno, iż jeszcze w tym roku użytkownicy Windows Phone powinni oczekiwać dużych aktualizacji systemu lub zupełnie nowej wersji. Nowe protokoły to niewielka zmiana, dlatego należy spodziewać się, że firma może zmienić zdanie i ponowna możliwość połączenia nowego konta Google z Windows Phone może nastąpić dopiero jesienią. W chwili obecnej oprócz informacji o planach wprowadzenia CalDAV i CardDAV w czerwcu nie zostały podane żadne inne wiadomości. Szczegółowe informacje dotyczące tej zmiany powinny pojawić się podczas konferencji deweloperów Windows Phone na przełomie maja i czerwca.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia