Nintendo Switch pobił rekordy sprzedaży Wii U, GameCube i Nintendo 64. Teraz atakuje SNES

Nintendo Switch pobił rekordy sprzedaży Wii U, GameCube i Nintendo 64. Teraz atakuje SNES

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/31/2019, 1:38 PM

Liczba odsłon: 1706

Switch okazał się sporym sukcesem Nintendo i w ciągu zaledwie dwóch pierwszych lat od premiery zdążył sprzedać się lepiej niż trzy główne konsole firmy obecne na rynku nawet od kilkunastu lat. Stał się on również najszybciej sprzedającą się konsolą japońskiego producenta w niecały tydzień po premierze w marcu 2017 roku. Pamiętając jego świetne wyniki sprzedaży w zeszłorocznym okresie święta dziękczynienia, można zakładać, że w tym kwartale Switch jeszcze bardziej zbliży się do wyniku sprzedażowego Super Nintendo Entertainment System (SNES), a nawet go przekroczy.

Hybrydowa konsola Japończyków pod względem liczby sprzedanych jednostek wyprzedziła Wii U w dziesięć miesięcy (14,86 mln sprzedanych egzemplarzy). W kolejnym roku wyprzedził GameCube (23 mln), a w kwietniu tego roku również Nintendo 64 (35 mln). Teraz do pokonania został jeszcze klasyczny SNES. Najlepiej sprzedająca się 16-bitowa konsola wciąż zostawia w tyle większość rywali, a sama zajmuje 12 miejsce w rankingu. By ją przebić, Switch będzie potrzebował kolejnych 7,43 mln sprzedanych egzemplarzy oprócz 39,72 mln sprzedanych do tej pory. Wynik jest jak najbardziej do zrobienia. Warto bowiem przypomnieć, że w okresie świątecznym zeszłego roku Switch sprzedał się w 9,41 mln egzemplarzy. Do ekosystemu dołączył również Switch Lite, który w ostatnim kwartale sprzedał się w 1,95 mln sztuk, co stanowiło ok. 28% całej sprzedaży Switcha.

Japoński gigant w półrocznym sprawozdaniu finansowym pochwalił się także wynikami sprzedaży gier, w tym Super Mario Maker 2 (3,93 mln), Fire Emblem: Three Houses (2,29 mln) i The Legend of Zelda: Link's Awakening (3,13 mln). W tym okresie spadek sprzedaży zaliczył Nintendo 3DS. 370 000 sprzedanych egzemplarzy i tylko jeden lub dwa nowe tytuły to nieszczególnie dobry wynik, ale pamiętajmy, że mowa tu o konsoli wydanej w 2011 roku! 3DS wciąż utrzymuje się trzy oczka wyżej od Switch, wyprzedzając jeszcze NES (z 1983 roku) i SNES (z 1990).

Nintendo pozostaje królem konsol, a jego wynik 754 milionów sprzedanych egzemplarzy jeszcze przez długi czas pozostanie nie do ruszenia. Najlepiej sprzedającymi się konsolami firmy są Nintendo DS (154,02 mln) i Game Boy oraz Game Boy Color (118,69 mln). Najwyższą sprzedaż w historii konsol ma jednak PlayStation 2 (ponad 155 mln).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia