Niezwykłe możliwości AI w Bing i Edge na prezentacji Microsoftu

Niezwykłe możliwości AI w Bing i Edge na prezentacji Microsoftu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/9/2023, 1:40 PM

Liczba odsłon: 4096

W tym tygodniu Microsoft prowadził konferencję prasową, na której pokazał nowe możliwości AI w wyszukiwarce Bing i przeglądarce Edge. Dotąd mogliśmy się opierać jedynie na szczątkowych relacjach zaproszonych dziennikarzy. Firma udostępniła jednak pełne nagranie na YouTube. Dzięki temu poznajemy jeszcze więcej niezwykłych zastosowań technologii OpenAI.

Zarówno nowy Bing, jak i Microsoft Edge opierają się na nowym modelu AI o nazwie Prometheus, zbudowanym z pomocą OpenAI. Korzysta on z tej samej technologii, co bot konwersacyjny ChatGPT, ale jest potężniejszy i lepiej zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania, a także ma dostęp do aktualnych danych. Integracja jest już dostępna dla użytkowników w wersji zapoznawczej. Co konkretnie potrafi?

Na prezentacji Microsoft pokazał kilka przykładowych scenariuszy wykorzystania towarzyszącej sztucznej inteligencji ("AI copilot") podczas korzystania z wyszukiwarki i przeglądarki, np.:

  • Użytkownik pyta Bing na czacie, czy określony model kanapy Ikei zmieści się w jego Hondzie po złożeniu siedzeń. W odpowiedzi Bing podaje dokładne wymiary obu tych rzeczy i w oparciu o nie udziela odpowiedzi i bardzo szczegółowych wyjaśnień.
  • Użytkownik szuka "najlepiej sprzedających się, 65-calowych TV". Oprócz standardowych wyników na stronach widzimy też odpowiedzi AI w panelu po prawej stronie. Po kliknięciu zakładki "Czat" możemy zadawać kolejne pytania, np. "który z nich jest najlepszy do gamingu", a następnie "który z nich jest najtańszy".
  • Użytkownik pisze na czacie "zrób dla mnie quiz o muzyce z lat 90." i po chwili otrzymuje taki quiz. 🙂
  • Użytkownik otwiera dokument PDF i w panelu "Odkrywanie" w Edge pisze "kluczowe wnioski z tej strony", po czym otrzymuje podsumowanie w punktach.
  • Jako że w powyższych wnioskach pojawiają się kwartalne wyniki finansowe, użytkownik pisze "porównaj to z Lululemon w tabeli". Bing szuka wyników finansowych podanej firmy z tego samego kwartału i zestawia je w tabeli z danymi pierwszej firmy.
  • Użytkownik kopiuje fragment kodu w Pythonie ze Stackoverflow i wkleja go na czacie. Bing pyta, co może z tym zrobić. Użytkownik pisze "przepisz ten kod w rust". Bing odpowiada, że zgodnie z wynikami wyszukiwania istnieje jeden sposób na przepisanie kodu Pythona w Rust i zwięźle go opisuje, po czym generuje kod.
  • Użytkownik generuje post na LinkedIn, wybierając format i długość.

Wszystkie te scenariusze, a także inne aspekty integracji OpenAI z Bing i Edge zostały szczegółowo zademonstrowane i omówione na prezentacji. Zachęcamy do obejrzenia!