Mozilla przedłuży wsparcie dla Firefoksa na Windows 7/8/8.1

Mozilla przedłuży wsparcie dla Firefoksa na Windows 7/8/8.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/8/2024, 9:37 PM

Liczba odsłon: 210

W listopadzie 2022 roku Mozilla poinformowała, że rozważa przedłużenie wsparcia dla Firefoksa na Windows 7/8/8.1, a 4 miesiące później ogłosiła, że wydanie Firefox 115 ESR (Extended Support Release) z lipca zeszłego roku będzie tym, które pozostanie aktualizowane na starszych systemach. Teraz pracownicy firmy zdradzają, że chcą jeszcze dalej wydłużyć wsparcie.

Mozilla poprowadziła sesję AMA (Ask Me Anything) na subreddicie Firefox w zeszłym miesiącu. Wziął w niej udział zespół zarządzający przeglądarką, w tym Byron Jourdan, Senior Director działu Product Management w Mozilli, który ujawnił plany dotyczące przedłużonego wspierania przeglądarki na Windows 7. Gdy został zapytany, czy obejmuje to również Windowsa 8 i 8.1, Jourdan powiedział, że taki jest plan, choć jak długo to przedłużone wsparcie potrwa – o tym jeszcze nie zdecydowano.

Planujemy wydłużyć wsparcie dla użytkowników Windows 7 po obecnie planowanej dacie i dać im lepsze opcje migrowania do nowego PC, gdy tak zdecydują. (...) Obejmuje to 8 i 8.1, powinienem powiedzieć o tym wcześniej. (...) Szczera odpowiedź jest taka, że jeszcze nie wiemy, ale na pierwszy rzut oka wydaje się sensowne, abyśmy wspierali tę technologię, póki jest ona tam wciąż na wysokim poziomie – powiedział przedstawiciel Mozilli.

Według ostatnich danych Statcounter użytkownicy starszych systemów nie są jakąś wielką grupą. Wśród wszystkich użytkowników Windows stanowią niewielki odsetek – odpowiednio 2,96% (7), 0,4% (8.1) i 0,36% (8). Biorąc jednak pod uwagę, na ilu maszynach w sumie działa Windows, to tych użytkowników mogą być nawet dziesiątki milionów.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://new.reddit.com/r/firefox/comments/1de7bu1/comment/l8gcjth/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia