Minecraft na PC sprzedany w ponad 30 mln kopii

Minecraft na PC sprzedany w ponad 30 mln kopii

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/3/2019, 9:39 PM

Liczba odsłon: 1990

Licznik na stronie Minecrafta wskazał dziś ważny kamień milowy - wersja na PC została sprzedana w 30 milionach kopii. Jest to najlepiej sprzedająca się gra na PC i druga (po Tetrisie) najlepiej sprzedająca się gra wideo w historii (łącznie ponad 154 mln kopii). Minecraft, nim stał się wszechobecnym fenomenem, obecnym na telefonach, tabletach, konsolach, a nawet na Raspberry Pi, debiutował właśnie na PC w swojej oryginalnej wersji, czyli Java Edition.

Prace nad Minecraft: Java Edition zaczęły się w 2009 roku, a pełna wersja ukazała się 18 listopada 2011 roku. W międzyczasie gra spotkała się z zaskakująco dobrym odbiorem w fazach alpha i beta. W roku 2014 prawa do gry wykupił Microsoft i zadbał o to, by wejść z nią na wszystkie popularne platformy. Mimo wielu różnych wydań to właśnie Java Edition uchodzi za najpopularniejszą wśród społeczności. Jest ona nadal aktualizowana i na nią dostępnych jest też najwięcej modów. Są to zarówno niewielkie dodatki, jak też mody zapewniające całościową konwersję.

Minecraft

Według danych Microsoftu z listopada 2018 r. Minecraft ma 91 milionów aktywnych graczy miesięcznie i sprzedał się w sumie w ponad 154 mln kopii. Nie wiemy, jak liczby te zmieniły się od tamtego czasu, ale jedno jest pewne - sandbox na pewno nie stracił na popularności.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia