Microsoft znów wyprzedził Apple i został najwięcej wartą firmą na świecie

Microsoft znów wyprzedził Apple i został najwięcej wartą firmą na świecie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/29/2021, 9:05 PM

Liczba odsłon: 3679

W tym tygodniu Microsoft i Apple opublikowali raporty finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022 (trzeci kwartał roku kalendarzowego 2021). Pierwszy przerósł oczekiwania analityków, tymczasem Apple wypadł gorzej z powodu mniej imponującej sprzedaży iPhone'ów na całym świecie.

Po ogłoszeniu raportu kwartalnego w ciągu kilku dni kurs akcji giganta z Redmond znacząco poszedł w górę, podczas gdy akcje Apple'a spadły o 3,5%. Zgodnie z obecną ceną akcji Microsoft ponownie stał się najdroższym przedsiębiorstwem na świecie z kapitalizacją rynkową 2,48 biliona USD. Apple znalazł się tuż za Microsoftem z kapitalizacją wynoszącą 2,46 bln USD.

Microsoft i Apple - źródło: GoogleMicrosoft i Apple - źródło: Google

Wartość giełdowa firmy z Redmond (iloczyn aktualnego kursu akcji i liczby akcji spółki w obrocie giełdowym, stanowiący o kapitale przedsiębiorstwa) przekroczyła wartości konkurencji — Apple, Google i Amazona — już po raz kolejny. Pierwszy raz miało to miejsce w 2018 roku i również ten rok Microsoft zamknął jako najdroższa spółka notowana na giełdzie. Ostatnim razem gigant zdołał wyprzedzić Apple w 2020 roku.