Microsoft walczy o internet w zrujnowanym po huraganie Portoryko

Microsoft walczy o internet w zrujnowanym po huraganie Portoryko

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 11/21/2017, 12:09 PM

Liczba odsłon: 1593

Huragan Maria, który nawiedził Portoryko we wrześniu tego roku, spowodował ogromne straty na terenie całego kraju, niszcząc całą infrastrukturę energetyczną i odcinając praktycznie 100% obywateli od prądu, a co za tym idzie, dostępu do sieci internetowej i telefonicznej. Na chwilę obecną 40% kraju nadal pozostaje bez zasilania. Microsoft chce ruszyć z pomocą Portorykańczykom, pracując nad naprawą infrastruktury sieciowej kraju. Działa we współpracy z NetHope, organizacją pozarządową walczącą o równy dostęp do sieci na całym świecie. Udostępniając fundusze, technologię i zasoby, walczą o przywrócenie Portoryko do życia. Niestety, brak komunikacji utrudnia cały proces nie tylko w skali marko, ale również mikro, ma wpływ na życie poszczególnych ludzi.

Microsoft walczy o internet w pogrążonym po huraganie Portoryko

Aby udostępnić bezprzewodowy Internet, gigant z Redmond chce wykorzystać nieużywaną częstotliwość nadajników obsługiwanych przez telewizję naziemną, tak zwane White-Fi. White spaces – pasma przypisane do nadawania sygnału telewizyjnego, ale obecnie nieużywane, pozwalają na szybkie udostępnienie bezprzewodowego Internetu o prędkości do 16 Mb/s. Jest to idealne rozwiązanie do postawienia na nogi sieci internetowej w kraju dotkniętego kataklizmem. Sieć ułatwia współpracę między organizacjami pomocowymi, przyspiesza proces odbudowy kraju, ale również pomaga zwykłym ludziom w kontakcie ze światem, rodziną, przyjaciółmi. To samo rozwiązanie jest równolegle wprowadzane na Wyspach Dziewiczych, terytorium zależnym USA znajdującym się na Morzu Karaibskim.

Microsoft nie pierwszy raz udowadnia, że jest korporacją, która czynnie wspiera działania humanitarne. Aktywnie pracuje nad polepszeniem ludzkiego życia zarówno w krajach nierozwiniętych, jak i tych pogrążonych w ruinie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia