Microsoft przekonuje do porzucenia Androida

Microsoft przekonuje do porzucenia Androida

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 4/25/2013, 8:22 PM

Liczba odsłon: 2852

Microsoft ma kolejny pomysł, aby przekonać użytkowników smartphonów do porzucenia systemu Android na rzecz Windows Phone. Plan jest częścią kampanii 'Don't Get Scroogled', a ostatni podobny pomysł zakończył się fiaskiem.

Deweloperzy Windows Phone zakończyli prace nad aplikacją 'Switch to Windows Phone' dla systemu Android, która ma szukać identycznych aplikacji w Windows Phone lub ich zamienników, a następnie przedstawiać i zalecać je użytkownikowi. Program ma działać w tle, zbierać informacje na temat wykorzystywanych aplikacji. Według doniesień serwisu CITEworld, Microsoft pracuje też nad podobnym narzędziem dla systemu iOS. 'Switch to Windows Phone' ma być dostępne do pobrania w Google Play Store w ciągu kilku najbliższych dni, oczywiście za darmo.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Microsoft próbuje przekonać użytkowników do Windows Phone kosztem Androida. W grudniu ubiegłego roku firma z Redmond rozpoczęła odpowiednią kampanię w serwisie Twitter tworząc hashtag #DroidRage. Użytkownicy Twittera pod tym hashtagiem mieli opisywać swoje najgorsze doświadczenia z systemem Android. Kampania nie udała się, bo użytkownicy najczęściej wysyłali negatywne komentarze na temat samego Windows Phone.

Źródło: http://www.citeworld.com/mobile/21768/switch-to-windows-phone

Warsztaty: Bezpieczna praca w chmurze z Microsoft 365 Business Premium
Warsztaty: Bezpieczna praca w chmurze z Microsoft 365 Business Premium

Wydarzenia