Microsoft banuje kopanie kryptowalut w swoich usługach online

Microsoft banuje kopanie kryptowalut w swoich usługach online

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/15/2022, 10:00 PM

Liczba odsłon: 1305

Microsoft zaktualizował swoje zasady dotyczące usług online (Universal License Terms for Online Services), aby uczynić jasnym, że zabrania kopania kryptowalut w swoich usługach, o ile nie wyrazi na to zgody. Firma twierdzi, że zrobiła to, aby chronić wszystkich klientów jego chmury.

Informacja o tym pojawiła się na stronie "Postanowienia dotyczące Produktów" na początku grudnia. W krótkim podsumowaniu czytamy, że firma zaktualizowała akceptowane zasady użytkowania, aby wyjaśnić, iż kopanie kryptowalut jest zabronione bez wcześniejszej zgody Microsoftu. Universal License Terms for Online Services obejmuje wszelkie "usługi hostowane przez Microsoft, które Klient subskrybuje w ramach umowy licencjonowania zbiorowego firmy Microsoft". W sekcji "Acceptable Use Policy" można przeczytać, że:

Ani Klient, ani ci, którzy uzyskują dostęp do Usługi online za pośrednictwem Klienta, nie mogą używać Usługi online: do wydobywania kryptowalut bez uprzedniej pisemnej zgody firmy Microsoft.

Microsoft pisze też, że "sugeruje uzyskanie pisemnej wstępnej zgody firmy Microsoft przed użyciem Microsoft Online Services do wydobywania kryptowalut, niezależnie od warunku subskrypcji". The Register uzyskał dalsze wyjaśnienia od firmy:

Kopanie kryptowalut może zakłócić lub nawet uszkodzić Usługi Online i ich użytkowników oraz może często być połączone z atakami w postaci cyberoszustw i nadużyć, takimi jak nieautoryzowany dostęp i wykorzystanie zasobów klienta. Wprowadziliśmy tę zmianę, aby chronić naszych klientów i zniwelować ryzyko zakłócenia lub uszkodzenia usług w Microsoft Cloud.

Nie jest to jedyny przypadek, w którym Microsoft zwalcza kopanie krypto. Pisaliśmy już o tym w artykułach: