Microsoft Loop i Bing Image Creator już dostępne! To był tydzień z Microsoft 261

Microsoft Loop i Bing Image Creator już dostępne! To był tydzień z Microsoft 261

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/25/2023, 10:00 AM

Liczba odsłon: 1203

Wracamy z kolejnym podsumowaniem najważniejszych i najciekawszych newsów z ostatnich 7 dni. W dzisiejszym wydaniu To był tydzień z Microsoft dowiecie się o nowych usługach Bing Image Creator i Microsoft Loop, ostatnich zmianach w Windows 11 oraz sposobie jego aktualizacji, a także o tym, co tak naprawdę zmieni pojawienie się zaawansowanej AI w Microsoft 365. Zapraszamy do lektury!

Bing Image Creator już dostępny w wersji zapoznawczej

W tym tygodniu Microsoft uruchomił Bing Image Creator, napędzany przez model sztucznej inteligencji DALL-E od OpenAI generator obrazów. Towarzyszy on Czatowi Bing i pozwala tworzyć nowe grafiki w oparciu o opis wprowadzony przez użytkownika. Teraz możemy generować zarówno tekstową, jak i wizualną zawartość w jednym miejscu — na Czacie Bing.

Bing Image Creator - tworzenie obrazów z AI na Czacie Bing

Bing Image Creator będzie również dostępny w Microsoft Edge — pierwszą i jedyną przeglądarką internetową ze zintegrowanym generatorem obrazów AI. Aby skorzystać z Kreatora w Edge, po prostu kliknij jego ikonę na pasku bocznym lub wywołaj go na Czacie. Microsoft wyjaśnia też, że jego zespoły postępują zgodnie z zasadami Responsible AI principles oraz Responsible AI Standard, aby upewnić się, że jego systemy AI są rozwijane i wdrażane w odpowiedzialny sposób. Co ciekawe, generowanie obrazów można będzie przyspieszyć, wykorzystując punkty Microsoft Rewards.

Microsoft Loop dostępny w wersji zapoznawczej

Microsoft Loop to nowa aplikacja wspomagająca produktywność i współpracę w Microsoft 365, która łączy elastyczne kanwy z przenośnymi składnikami, które przepływają swobodnie i pozostają w synchronizacji pomiędzy aplikacjami. Składniki Loop były dostępne w M365 już w ubiegłym roku, a teraz dostępna stała się samodzielna aplikacja Microsoft Loop.

Microsoft Loop pomaga zorganizować wszystko, czego potrzebujesz do projektu, w pojedynczej przestrzeni roboczej. Co więcej, Loop sam pomoże Ci taką przestrzeń utworzyć. Po prostu wprowadź jej nazwę i słowa kluczowe, a Loop zasugeruje najbardziej adekwatną zawartość do dodania. Wybierz, co chcesz dodać, i utwórz swoją przestrzeń roboczą. Zawartość będzie zorganizowana na stronach w celu łatwego podglądu. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

Wsparcie dla SHA-3 i inne nowości w Windows 11

W tym tygodniu ukazała się kompilacja Windows 11 w Canary Channel. Build 25324 dostępny jest w Windows Update oraz jako obraz ISO do pobrania ze strony Microsoftu. Najważniejsze zmiany obejmują tablicę widżetów, ustawienia USB4, ostrzeżenia przy kopiowaniu haseł, wsparcie dla SHA-3 i ustawienia kamery.

Ostrzeżenia o niebezpiecznym kopiowaniu i wklejaniu haseł

Trochę nowości wpadło też do Windows 11 22H2 w Beta Channel. Build 22624.1470 wprowadził m.in. nową stronę ustawień USB4, przycisk kopiowania kodów 2FA, opcję wyświetlania sekund na zegarze w zasobniku systemowym i kolorową ikonę VPN. Podobne nowości trafiły również do builda 23419 w Dev Channel i builda 22621.1483 w Release Preview.

Windows 365 Cloud PC integruje się z Windows 11

Windows 11 wkrótce umożliwi przełączenie się na Cloud PC. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwie opcje dostępu do systemu w chmurze: na pełnym ekranie poprzez Widok zadań i w oknie aplikacji. Pojawiły się też opcje dodawania akcesoriów i portów do Cloud PC. Wszystko to oznacza, że użytkownicy Windows 365 nie będą potrzebowali dedykowanej aplikacji.

Windows 365 Cloud PC - Ustawienia w Windows 11

Ustawienia Cloud PC mają teraz dodatkowe przełączniki, które pozwalają wybrać, jakie rodzaje zasobów mają być współdzielone z Windows w chmurze. Znajduje się przy tym adnotacja, że ustawienia użytkownika zostaną nadpisane przez ustawienia organizacji. Współdzielone mogą być takie zasoby, jak schowek, drukarka, lokalny dysk twardy, mikrofon, lokalizacja, kamera, smart card, porty USB i porty COM.

Opcjonalne aktualizacje zbiorcze w każdy czwarty tydzień miesiąca

Microsoft udostępnił post na blogu, w którym comiesięczne aktualizacje Windows zostały szczegółowo wyjaśnione. Oprócz podania najważniejszych informacji o miesięcznych aktualizacjach zabezpieczeń ("Patch Tuesday"), opcjonalnych aktualizacjach zbiorczych niezwiązanych z bezpieczeństwem i sporadycznych aktualizacjach poza zakresem pojawiło się nowe ustalenie.

Opcjonalne aktualizacje zbiorcze Windows 11

Począwszy od kwietnia 2023 roku, Microsoft zamierza wypuszczać aktualizacje "C" lub "D" w czwarty tydzień miesiąca. Firma ustaliła, że jest to najbardziej optymalny czas publikacji i konsumpcji tych aktualizacji. To mniej więcej 2 tygodnie po Update Tuesday i 2 tygodnie przed kolejną obligatoryjną aktualizacją spod tego szyldu.

Microsoft 365 i AI - co tak naprawdę zmieni?

W tym tygodniu opublikowaliśmy również felieton, w którym bliżej przyglądamy się niezwykłym funkcjom Microsoft 365 Copilot oraz zastanawiamy się nad tym, jakie będą tego konsekwencje. Co w ogóle oznacza dostępność konwersacyjnej sztucznej inteligencji w produktach, takich jak aplikacje Office, Microsoft 365, Bing czy Windows dla pracownika, firmy albo użytkownika domowego? Jak może zmienić to użytkowanie całego pakietu? Dowiedz się z naszego artykułu:

Microsoft 365 i sztuczna inteligencja - co tak naprawdę zmieni?

I to tyle, jeśli chodzi o najciekawsze tematy z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na portalu CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku, Instagramie.

Nie zapomnijcie zajrzeć również do naszych najnowszych artykułów, gdzie ostatnio poruszaliśmy wiele kwestii związanych z Microsoft 365 Copilot, OneDrive, SharePoint, Windows 11, Outlook, Microsoft Teams, Microsoft 365, Office.com, stacjonarnym pakietem Office, Exchange, Office Mobile, Intune, Visio i nie tylko. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!