Microsoft Edge Canary na Windows będzie teraz aktualizowany dwa razy dziennie

Microsoft Edge Canary na Windows będzie teraz aktualizowany dwa razy dziennie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/30/2022, 5:41 PM

Liczba odsłon: 1732

Dla tych żyjących on the edge i testujących Edge Canary z codziennymi aktualizacjami Microsoft będzie oferował jeszcze wcześniejszy dostęp do najnowszych zmian. Zamiast czekać całego dnia... wersja ta będzie aktualizowana aż dwa razy dziennie.

Canary to jeden z 3 kanałów Microsoft Edge Insider, w których Microsoft udostępnia nowe funkcje przed wydaniem ich w Edge Stable. Edge Dev aktualizowany jest raz na tydzień, a Edge Beta — raz na miesiąc. Do tej pory Edge Canary był aktualizowany raz dziennie, ale teraz Microsoft postanowił podwoić tempo. Jak twierdzi wydawca przeglądarki, pozwoli to wykorzystać "świetny, błyskawiczny feedback", który otrzymuje od testerów, i szybciej dostarczać nowy kod.

Zwiększenie częstotliwości aktualizacji oznacza, że użytkownicy będą częściej proszeni o restart przeglądarki. Nie jest to jednak konieczne, aby móc dalej jej używać w nie najnowszej już wersji. Microsoft zastrzega też, że w niektóre dni może wypuścić tylko jedną aktualizację Canary, a w inne — nie wypuszczać żadnej.

Zmiany te dotyczą jedynie Edge Canary na Windows. Pozostałe wersje — na systemy Linux, macOS i Android — będą nadal otrzymywały jedną aktualizację dziennie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia