Microsoft Edge Beta w wersji 118 - najważniejsze zmiany

Microsoft Edge Beta w wersji 118 - najważniejsze zmiany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2023, 2:05 PM

Liczba odsłon: 419

Microsoft Edge 118 został wydany w Beta Channel. To ostatni przystanek w programie Edge Insider przed wydaniem w Stable Channel. Jak zwykle towarzyszy temu oficjalny changelog. Microsoft uwzględnia w nim wybór jego zdaniem najważniejszych (ale nie wszystkich!) zmian w tej aktualizacji. Sprawdźmy, co ciekawego znalazło się w tym wydaniu.

Microsoft Edge Beta — aktualizacje funkcji w wersji 115.0.1901.7

  • Wycofany banner Microsoft Edge for Business: Edge for Business to nowe doświadczenie dedykowane pracownikom, które zapewnia ochronę, produktywność i zarządzanie klasy korporacyjnej, a także wbudowaną AI. Tryb ten jest lepiej dostosowany do wymagań przedsiębiorstw, wspiera scenariusze pracy hybrydowej i zmniejsza potencjalną powierzchnię ataku. Pozwala też oddzielić osobiste i służbowe dane przeglądania. Jego banner w przeglądarce został wycofany i nie będzie już widoczny.
  • Edge migruje doświadczenie aktualizacji do Browser Essentials: Alerty o dostępności aktualizacji Edge będą nadchodzić teraz z Browser Essentials zamiast ze strony Ustawień, aby zapewnić lepszą widoczność i doświadczenie. Zmiana jest wdrażana stopniowo.
  • Wyszukiwanie z AI na stronach: Wyszukiwanie słowa lub frazy na stronie internetowej stało się łatwiejsze dzięki AI. Nawet jeśli błędnie wpiszesz słowo w zapytaniu, zasugerujemy powiązane dopasowania i słowa, co ułatwi znalezienie tego, czego szukasz. Podczas wyszukiwania wystarczy wybrać sugerowany link, aby szybko zlokalizować żądane słowo lub frazę. Administratorzy mogą kontrolować dostępność za pomocą zasady RelatedMatchesCloudServiceEnabled.
  • Nowa zasada SmartScreen: Zasada zarządzania ExemptSmartScreenDownloadWarnings pozwala adminom utworzyć słownik rozszerzeń plików z korespondującą listą domen, które będą wykluczone z ostrzeżeń SmartScreen AppRep. Pliki z rozszerzeniami określonymi dla domen w tych zasadach nadal będą podlegać ostrzeżeniom bezpieczeństwa związanym z rozszerzeniami plików i ostrzeżeniom o pobieraniu mieszanej zawartości.
  • Nowe zasady Microsoft Edge Update: Zasady zarządzania MeteredUpdatesDefault i MeteredUpdates pozwalają adminom kontrolować ustawienie Zawsze pobieraj aktualizacje w przypadku połączeń taryfowych (edge://settings/help). MeteredUpdatesDefault dotyczy wszystkich aplikacji, a MeteredUpdates — tylko targetowanych.

Microsoft Edge Beta — nowe zasady zarządzania w wersji 115.0.1901.7

  • CompressionDictionaryTransportEnabled — włącza obsługę transportu słownika kompresji
  • DataUrlInSvgUseEnabled — obsługa Data URL dla SVGUseElement
  • ExemptSmartScreenDownloadWarnings — wyłącza ostrzeżenia oparte na SmartScreen AppRep dla konkretnych typów plików w konkretnych domenach
  • ForcePermissionPolicyUnloadDefaultEnabled — kontroluje, czy można wyłączyć obsługę zdarzeń zwolnienia (unload)
  • PictureInPictureOverlayEnabled — włącza funkcję nakładki obrazu w obrazie (Picture in Picture)

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-beta-channel